Tarptautiniame gamtosauginiame projekte „Think Smart, Create green!“ šiais metais savo jėgas sumanė išbandyti ir Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos mokiniai.
Projekto tikslas – antrinis daiktų panaudojimas, prikeliant juos antram gyvenimui, tokiu būdu mažinant taršą aplinkai. Esmė – atkreipti dėmesį į vandenyno taršą, vandenyno ekosistemos nykimą, klimato atšilimą. Šis projektas vyksta keliais etapais ir tęsiasi keletą mėnesių.
Spalio mėnesį buvo kuriamos komandos, jos registruojamos, planuojamas darbas iš antrinių žaliavų, kurį vėlesniuose etapuose reikia pristatyti. Komandas sudaro iki 4 mokinių, o tokių Kretingos progimnazija turi net tris. Lapkričio mėnesį vyko viktorina, apie taršą, kur mokiniai turėjo atsakyti į klausimus, peržiūrėję filmuką, apie tam tikras aplinkos problemas. Sausį komandos sukūrė trumpus filmukus apie savo darbus; o vasarį skelbiami nugalėtojai Lietuvoje, kurie atstovaus šalį tarptautiniuose etapuose.
Gamta – visų mūsų namai, todėl turime ją saugoti ir draugiškai su ja sąveikauti. Naikindami ją, net nesusimastome, kad po truputi naikiname save… Mažais žingsneliais galime ją saugoti visuomet!
Ačiū mokiniams už išradingumą, norą dalyvauti projekte ir skleisti žinią, apie aplinkos saugojimą. Linkiu sėkmės kituose etapuose!

Progimnazijos mokinių komandų filmukai Youtube kanale:

1. https://www.youtube.com/watch?v=9lIIhU2ibQ4&list=PLAX0fqwDiKVFgtVExTyPNtmAqi6res0HK&index=39

2. https://www.youtube.com/watch?v=7bXgPmRe-xg&list=PLAX0fqwDiKVFgtVExTyPNtmAqi6res0HK&index=39

3. https://www.youtube.com/watch?v=rDnhmNrWyTA&list=PLAX0fqwDiKVFgtVExTyPNtmAqi6res0HK&index=37


Progimnazijos inf.