Ekologinis ugdymas padeda geriau pažinti aplinką, suvokti, jog esi neatsiejama gamtos dalis. Ugdo gailestingumo bei jautrumo jausmus kiekvienam gyvam padarui. Mokoma pajusti žmogaus ir gamtos ryšį, siekiama supratimo, kad tausodami ir globodami gamtą, padedame sau ir aplinkiniams (Lietuvių kalbos žodynas, 2009). Gamta – tai gyvūnija, augalija ir viskas kas mus supa. Be gamtos nebūtų ir žmogaus. Gamtą puoselėjantis, atliekas rūšiuojantis žmogus prisideda prie pasaulio išsaugojimo.
Kovo mėn. 9 dieną Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vyko „Madų šou iš antrinių žaliavų“. Nustebino dalyvių ir žiūrovų gausa bei kostiumų įvairovė. Tiek vaikų, tiek tėvelių kostiumai buvo nepaprastai išradingi: „Baltažiedė gėlelė“, „Pavasarinis žiogelis“, „Balerina“ kvietė žiema alsuojantį pavasarį kuo greičiau apsivilkti saulės ir žalumos kostiumą. O kur dar „Riterio“, „Elzos“, „Sniego karalienės“, „Krepšininko“ ir kiti kostiumai, kurių visų net neišvardinsi. Komisijai teko labai sunkus uždavinys atrinkti geriausius iš geriausių. Panaudotos skirtingos medžiagos leido interpretuoti kokiam stiliui galima priskirti rūbą: kompaktinių diskų plokštelės siejosi su šokiu, blizgesiu ir iš mados neišeinančiu disko stiliumi. Viduramžių didybe dvelkė riterio kostiumas, kurio kiekviena detalė buvo kruopščiai iškirpta, priklijuota ir visai nepriminė, kad ji ne iš metalo, o tiesiog iš kasdien naudojamo kartono.
Šventės metu vaikai įtvirtino žinias apie atliekų rūšiavimą, dalijosi mintimis kokius daiktus galima pagaminti iš antrinių žaliavų. Šventės tikslas – paraginti darželio bendruomenę tapti draugiškesniais aplinkai, saugoti gamtą. Jau patiems mažiausiems „Žilvičio“ ugdytiniams stengiamės akcentuoti, kad gamta – tai mūsų namai, čia turi būti gera kiekvienam.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Indrė Gyrienė ir Sigita Laimė