Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje vyko šauni gamtosauginė šventė – madų šou „Išradinga ir gražu, gamtai padedu kartu“ kūrybiškai panaudojant antrines žaliavas. Mokyklos bendruomenė  labai aktyviai įsijungė į šventę, na, o madingas ir eko stilingas madas pademonstravo net 61 modeliukas. Smagu buvo stebėti, kaip seni daiktai  atgyja antram gyvenimui.
Šventę padėjo pravesti vaikai. Vedantysis Evanas ir fotografas Joris klausinėjo dalyvių: kodėl reikia saugoti gamtą, kas padėjo sukurti stilingus ir madingus eko rūbus, kaip jaučiasi demonstruodami madas? Išgirdome daug įdomių atsakymų, bet svarbiausias ir dažniausias – kad mūsų žemė būtų švari, kad medžiai žaliuotų, kad aplink nebūtų šiukšlių ir būtų gražu. Šventės vedėjas Evanas visiems priminė, kuo švaresnė gamta bus, kuo daugiau žaliuos medžių, tada ir oras bus švaresnis, o, kai kvėpuosim švariu oru – nesirgsim, nekosėsim.
Tokios prasmingos ir nuotaikingos šventės moko mus kaip galime ekologiškiau gyventi: nešiukšlinti, rūšiuoti atliekas ir pirkti mažiau daiktų. Kiekvienas iš mūsų apsižiūrėjęs savo namuose tikrai atrastume daiktų, kuriuos galime dar ir dar kartą panaudoti; ar tai būtų popierius, plastikas, kartono dėžė ar senas rūbas. Taigi, ši mūsų šventė ir buvo  skirta parodyti, kaip mes galime iš senų daiktų sukurti nuostabius dalykus, taip saugant, tausojant ir švarinant gamtą. Na, o šventės metu sukurtas šūkis tikrai atspindėjo visų dalyvių ir svečių nuotaikas: TAUPAU, SAUGAU, PADEDU GAMTAI.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Krikštanienė,
GMP koordinatorė mokykloje,
2022-05-05