Lapkričio mėn, baigėsi mūsų, Marijono Daujoto progimnazijos, organizuotas respublikinis mokinių piešinių konkursas „Gamtos įkvėpti”. Šiais metais sulaukėme 252 darbų iš įvairių Lietuvos mokyklų, į konkursą įsitraukė net 61 mokytojas. Konkurso nugalėtojai buvo išrinkti slapto balsavimo metu. Tariame AČIŪ visiems dalyviams.
Visada, o atšalus orams ypač, svarbu rūpintis savo sveikata. Lapkričio 22 dieną 1c klasės mokinukai, kartu su savo mokytoja Reda Petruliene, dalyvavo edukacijoje “Sveikata arbatos puodelyje”. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su įvairiausiais vaistiniais augalais, jų gydomosiomis savybėmis, paruošimu. Mokiniai augalus lietė, uostė, mokėsi juos atpažinti, o smagiausia dalis buvo – arbatos degustacija.
Liaudies išmintis byloja: „Roges ruošk vasarą“, tad mes, mažieji Dvaro parko bičiuliai (4a klasės mokiniai ir mokytoja Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė) bei Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė teigiame, jog pavasariui reikia pradėti ruoštis rudenį. Kaip sakėme, taip ir padarėme. Paskutinę kalendorinio rudens dieną spėjome atlikti labai svarbų darbą – viename iš Kretingos muziejaus gėlynų pasodinome apie 50 svogūninių gėlių (tulpių ir krokų). Tiesa, šiuo metu gėlynų augalai jau pasiruošę ilgam žiemos ramybės periodui, tačiau prabėgs keli mėnesiai ir mes vėl atkeliausime prie Kretingos muziejaus jau pasigrožėti žydinčiais mūsų sodintų tulpių ir krokų žiedais. Mes ne tik džiaugsimės margaspalvėmis gėlėmis, tačiau ir skaičiuosime, lyginsime, tyrinėsime, analizuosime surinktus duomenis, kai kuriuos tiriamuosius darbus atliksime mokyklos laboratorijoje. Belieka sėkmingai ir smagiai praleisti žiemą ir sulaukti saulėto ir šilto pavasario.

Progimnazijos inf.