20161123_142043-resizedSveika gyvensena – viena iš Gamtosauginių mokyklų programos temų – aktuali ir mūsų progimnazijos bendruomenei, todėl neatsitiktinai kiekvienais mokslo metais dalyvaujame įvairiose šios temos veiklose.
Lapkričio mėn. 5 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos aštuntokų komanda dalyvavo miesto protų mūšyje „Kartu prieš priklausomybes“ apie žalingus įpročius. Taip pat progimnazijos mokiniai tądien dalyvavo ir miesto baigiamajame renginyje Panevėžio Cido arenoje, kuriame pristatėme informacinį stendą „Prevencinė veikla progimnazijoje“.
Vienas iš septynių Gamtosauginių mokyklų programos žingsnelių – informavimas ir įtraukimas. Tad ir mes aktyviai bendradarbiaujame su kitomis švietimo įstaigomis ir siekiame jas įtraukti į ekologinę veiklą. Progimnazijos moksleiviai bendrauja su mikrorajono lopšeliais – darželiais: „Taika“, „Papartis“ ir „Žvaigždutė“. Lapkričio mėn. 16 d. pakvietėme darželinukus dalyvauti edukacinėse pamokėlėse „Pažinimo džiaugsmas stebint ir tyrinėjant“. Su vaikučiais tyrinėjome, stebėjome, mokėmės įvairiausių dalykų; jiems buvo parodyti bandymai „Stebuklingi pipirai dieną ir druska“, „Nesprogstantis balionas“, „Vaivorykštės burtai“, „Svajonių laivelis“, „Muzikos garsai“, „Muilo burbulų šokis“ ir „Spalvų stebuklas mėgintuvėlyje“. Mažieji mūsų draugai sužinojo daug naujų dalykų, smagiai praleido laiką, susipažino su mūsų progimnazijos mokiniais ir mokytojomis.
         O apibendrinti veiklų – aptarti kas pavyko, o kas galėjo būti atlikta ir geriau – susirinkome į „arbatos klubą“ lapkričio mėn. 20 d.: organizavome popietę, žaisdami atpažinome vaistinius augalus, kuriuos rudenį surinkome savo svajonių miške ir sudžiovinome. Kai kurių vaistažolių atsinešėme iš namų. Gėrėme, ragavome arbatas ir pasižadėjome daugiau gerti sveikų vaistažolių arbatų, o ne saldinto vandens iš prekybos tinklų.
Lapkričio mėn. 23 d., 3b ir 4a klasių mokiniai dalyvavo Panevėžio miesto ir rajono pradinių klasių mokinių konferencijoje „Sveikatos ABC“. Jaunieji mokslininkai, kuriuos paruošė mokytojos Vaida Kielienė ir Elena    Oldenburg, renginyje skaitė pranešimą „Augu sveikas ir laimingas“.
      Nebe pirmus metus draugaujame ir su Panevėžio Mykolo Karkos pagrindine mokykla: organizuojame viktorinas, parodas, lankomės vieni pas kitus. Šį kartą, lapkričio mėn. 30 d. organizavome viktoriną šeštųjų klasių mokiniams apie rūkymą „Jeigu nori būti stilingas – rūkymas nebemadingas“. Renginį vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lolita Puškorienė. Mokiniams teko įveikti šešis turus. Visiems dalyviams labai patiko kūrybinė užduotis – ketureilių kūrimas. Šeštokai pasitikrino žinias žalingų įpročių klausimais, gavo naujos informacijos apie rūkymo žalą, mokėsi dirbti komandoje. Mokiniams įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.

Janina Morkevičienė,
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos biologijos mokytoja