Kasmet Lietuvoje susidaro apie milijoną tonų buitinių atliekų, ir jų kiekis didėja bauginančiais mastais – vidutiniškai 15 procentų per metus. Neišrūšiuotos atliekos vežamos į sąvartynus, jie greitai pildosi, teršiama aplinka. Atliekos nebūtinai turi keliauti į šiukšliadėžes – jas galima pritaikyti vaikų žaidimams, kūrybiniams procesams, tyrinėjimams.
Panevėžio lopšelio – darželio ,,Draugystė” Gamtosauginis komitetas pakvietė mokytojus kartu su savo grupių vaikais sausio mėn. dalyvauti kūrybiniame projekte ,,Mano nauja istorija’’. Buitines atliekas prikėlėme naujam gyvenimui, nes pakartotinis atliekų panaudojimas taupo gamtos išteklius ir saugo bei puoselėja aplinką. Vaikų rankose kartoninės dėžės, popierinės pakuotės, kiaušinių dėklai, tualetinio popieriaus ritinėliai, plastikiniai buteliai, šiaudeliai, seni flomasteriai, pieštukai, jogurto indeliai ir kt. virto žaislais, žaidimais, ugdymo priemonėmis, interjero detalėmis.
Iš dėžės pagamintas teatras – smagi žaidybinė veikla, ugdanti vaikų kūrybiškumą, meninę raišką, sakytinę kalbą, estetinį suvokimą ir net problemų sprendimą. Iš įvairaus dydžio dėžių, kiaušinių dėklų, popieriaus ritinėlių vaikai pasistatė miestą su tuneliais, namus. Bėgiais riedėjo pačių kurti traukiniai iš popieriaus ritinėlių ir kamštelių.
Iš didelės dėžės pasigaminome akvariumą, iš plastikinių jogurto indelių, kartono atraižų, kamštelių gimė žuvys, aštuonkojai, jūrų žvaigždės. Iš kiaušinių dėžučių pagaminome didelį žalią vikšrelį, drakoną; iš tualetinio popieriaus ritinėlių – arkliukus, stebuklingus žiūronus ir net robotuką.
Smagiausia buvo iš saldainių dėžučių pasigaminti nešiojimus kompiuterius su skaičiukais, raidėmis ir įvairiais ženklais ir pabūti tikrais programuotojais. Vaikai atrado, kad nebereikalingi daiktai gali virsti smagiais žaislais, kurie džiugina ne mažiau, nei pirkti iš parduotuvių.
Patyrėme gerų emocijų ir netikėtų atradimų.

Daiva Margelienė,
Gamtosauginio komiteto pirmininkė