Artėjant Kalėdoms, o ypač laikui puošti namus ir eglutę, vis svarstydavau ką daryti, kai namuose yra metukų ir truputį vyresnių vaikų. Vaikams visuomet įdomiau tai, kai veikia patys. Todėl receptas paprastas – leisti tyrinėti patiems. Todėl mažieji „žilvitukai“ gyvendami laukimu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kai kalėdiniai papuošimai kuo natūralesni – gamtinės medžiagos, nertiniai siūlai, popierius, šiaudinukai ir pan.
Pačių sukurti žaisliukai, dekoracijos daug mielesnės už pirktines, suteikia ir daugiau džiaugsmo vaikams. Ir, žinoma, saugoma gamta!
Taip pat mažieji „žilvitukai“ puikiai žino, jog jokiu būdu negalima valgyti sniego, nes galima pakenkti sveikatai. Vaikai nuo mažens plečia supratimą apie gamtos dėsnius, gamtoje vykstančius procesus. Ir viena iš žaismių ir atradimų veiklų buvo, kaip atsiranda sniegas, kas sudaro snaiges, kuo jis naudingas, pavojingas ir t.t.  Kad sniegas, lietus išplauna viską,kas yra ore. Krisdami lašai ir snaigės sugeria kenksmingas medžiagas, esančias ore. Jei gertume vandenį tiesiai – tuomet jis būtų švarus jau vaikai žino. Žaidžiant, kūrybiškai ir praktiškai, aiškinosi, kaip susidaro lietus, sniegas (formuojasi į debesis ir krinta atgal į Žemę, iš kur snaigėmis, o vėliau ir upeliais grįžta į vandenynus). Patys pabuvo ir atradėjais, kūrė sniegą tik kitokį – dirbtinį, bet rezultatas džiugino. O lauke žaisti su sniegu yra pats smagiausias malonumas – pasidžiaugėme, iškritusiomis pirmosiomis snaigėmis, tuo pačiu pagerinome savijautą, suteikė ir daug džiaugsmo, pasirodžiusi žiema.

Lina Nomeikienė, Gamtosauginių mokyklų koordinatorė įstaigoje