Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos mokiniai, domėdamiesi žymaus lietuvių skulptoriaus Antano Mončio darbais, įsitraukė į aplinkai draugišką kūrybinę veiklą. Įgyvendindami Gamtosauginių mokyklų programą, mokiniai 2026 m. vasario mėn. kūrė originalias kaukes iš antrinių žaliavų. Jaunieji kūrėjai susipažinę su A. Mončio kūrybiškomis, moderniai improvizuotomis skulptūriškomis kaukėmis, patys ėmėsi kūrybinio proceso – iš kartono, popieriaus, plastiko ir kitų perdirbamų medžiagų fantazuodami kūrė savitas kaukes.
Ši veikla ne tik skatino mokinių meninę saviraišką, bet ir priminė apie atsakingą vartojimą bei antrinių žaliavų panaudojimo galimybes. Kūrybinio proceso metu mokiniai suprato, kad net ir paprastos, jau kartą panaudotos medžiagos gali tapti puikia priemone realizuoti A. Mončio įkvėptas idėjas.
Tokios iniciatyvos padeda jaunimui geriau pažinti Lietuvos menininkus, ugdo kūrybiškumą, dėmesingumą, skatina saugoti aplinką.
Gamtosauginio komiteto inf.