Nuo 2020 metų sausio mėnesio Kretingos rajono Darbėnų gimnazija prisijungė prie Gamtosauginių mokyklų programos, todėl stiprinant gamtos ir vaikų santykį, 2020 metų birželio 29 – liepos 1 dienomis 6-10 klasių mokiniai dalyvavo vaikų vasaros poilsio stovykloje „Mano kraštas, ir aš jame“ sodyboje „Laukdvaris“, kurios metu mokiniai nauju žvilgsniu pažvelgė į gamtą, pažino savo krašto istoriją, įgijo praktinių įgūdžių, tobulino tokias asmens savybes kaip atsakomybė, sąžiningumas, ištvermė, kūrybiškumas ir kt.
Pirmąją stovyklos dieną mokiniams teko išbandyti savo jėgas Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro jaunųjų žvalgų būrio vadovo Jevgenijaus Malyševo paruoštame kliūčių ruože. Vakarėjant mokiniai išsiruošė į kraštotyrinį žygį pėsčiomis prie Laukžemės dvaro griuvėsių, jo metu atliko istorijos mokytojos Ritos Tamošauskienės parengtas praktines užduotis. Vakare mokiniai dalyvavo sveikatos stiprinimo programoje.
Antrą stovyklos dieną mokiniai priėmė „Žaliojo taško“ iššūkį „Misija: švari vasara“ – dėl kurio dviračiais įveikė net 40 kilometrų kelią po Pajūrio regioninį parką. Pajūryje nusimatę vieno kilometro ruožą surinko šiukšles ir padarė išvadą, kad mūsų visuomenei trūksta sąmoningumo, nes pajūris vis dar nusėtas nuorūkomis, plastiko atliekomis. Vakare stovyklautojus aplankė „Akredus“ šokių studijos vadovė Lina Vaitkutė, kuri visus šokio žingsneliu įtraukė į saviraiškos poreikių tenkinimo kūrybinį vakarą.
Trečiosios dienos rytas prasidėjo mankšta, kurią organizavo mokinio tėtis, džiudžitsu treneris, Žydrūnas Drazdas. Vėliau mokinių komandoms teko įveikti sudėtingas fizinio ugdymo mokytojo Rolando Juknevičiaus parengtas orientacines varžybas.
Mokinių komandos buvo vieningos, ištvermingos, kūrybingos ir atkakliai siekiančios kuo daugiau surinkti taškų už kiekvieną įvykdytą užduotį. Susumavus trijų dienų komandų rezultatus išrinkta komanda nugalėtoja, kuriai atiteko pareinamoji stovyklos taurė. Tačiau, kaip sakė kliūčių ruožo organizatorius Jevgenijus Malyševas – ne jėga ir greitis svarbiausia, svarbu atlikti užduotį, o tam reikalinga darni komanda. Gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė visiems stovyklos dalyviams įteikė dalyvių sertifikatus.

Pedagogės  Dalia Bružienė, Kristina Balsevičienė