Rugsėjis, spalis – tai tas laikotarpis, kada vyksta aktyviausia paukščių migracija. Norėdami gyvai išvysti paukščių gaudykles, sužinoti, kaip žieduojami mūsų kraštų sparnuočiai, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos 3a ir 3b klasių mokiniai kartu su savo mokytojais R. Zulumskyte-Trumpenskiene bei P. Mikaločiumi aplankė Ventės ragą.
Čia vaikai iš ornitologo V. Jusio sužinojo daug įdomios informacijos ne tik apie paukščių migraciją, didžiausią pasaulyje paukščių gaudyklę, esančią būtent Ventės rage, bet ir gyvai pamatė kaip atliekamas paukščių žiedavimo procesas. Vaikai turėjo puikią progą pamatyti mėlynąją ir didžiąją zyles, strazdą giesmininką ir netgi mažiausią Lietuvoje gyvenantį paukščiuką – nykštuką, kuris sveria vos 5-6 gramus. Taip pat aplankėme senąjį Ventės rago švyturį, įsiamžinome prie Kuršių marių, įgijome naujų žinių apie paukščius aplankę Ventės rago ornitologijos stoties muziejų. 
Norėdami kiek įmanoma daugiau pažinti pamario kraštą, stabtelėjome ir Kintuose. Čia aplankėme, apžiūrėjome ir draugystės ratu apjuosėme didžiausią Lietuvoje augančią tują, kurios aukštis siekia daugiau nei 19 metrų. 
Kelionei artėjant į pabaigą, atvykome į Dreverną, seniau garsėjusią kaip pamario žvejų gyvenvietę, o pastaraisiais metais viliojančią turistus ir poilsiautojus mažųjų laivų uosteliu, poilsio namelių bei pramogų kompleksu. Įkopę į 15 metrų aukščio Drevernos apžvalgos bokštą, išvydome savito grožio Kuršių marių gamtovaizdį, Naglių gamtinį rezervatą. 
Ventės ragas, Kintai, Dreverna – tai tik nedidelė dalis Mažosios Lietuvos bei pamario krašto, po kurį keliaudami kaskart pastebime ir atrandame vis kažko naujo ir įdomaus. Svarbu, kad šios išvykos metu trečiokai suprato, kokie esame turtingi ir laimingi turėdami galimybę ieškoti, stebėti, pažinti, atrasti ir gėrėtis nuostabiais Lietuvos gamtos stebuklais. 

Aurelija Piluckienė,
Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos biologijos mokytoja