Permainingi pavasario pradžios orai įtraukė Mažeikių lopšelio – darželio „Saulutė“ „Klausučių“ grupės vaikus darželio teritorijoje tyrinėti, stebėti kaip keičiasi skirtingo dydžio sniego gabalai baloje juos tirpdant vandens pagalba, išradingai projektuoti upeliuko vagas savaime atsiradusiame purvynėlyje. Žaidimai, tyrinėjimai  įkvėpė vaikus daugiau sužinoti apie tai, ką gali vanduo. Įsirengę grupėje vandens tyrimų laboratoriją, ugdytiniai galėjo stebėti ir atlikti užburiančius eksperimentus, kurių pagalba aiškinosi akivaizdžias vandens savybes. Tai aptardami, siejo su asmeniniais pastebėjimais, atrado gamtos reiškinių įvairovę.
Siekdami sužinoti vandens garavimo ir garų virtimo vandeniu paslaptis, kūrė vandens ciklą. Vaikai pristatė bei aptarė savo stebėjimus, bandymų rezultatus, mokėsi iš nepavykusių veiksmų ir poelgių, o taip pat ugdėsi aplinkosaugines ir tvarios plėtros nuostatas.

Mokytoja S. Vedlūgaitė,
Mažeikių lopšelis – darželis „Saulutė“