Koks įdomus ir didelis vaikams yra mūsų pasaulis! O jos gamta, pasak R. V. Emersono, amžinai besikeičiantis debesis: niekuomet nebūdama tokia pat, ji visuomet išlieka pačia savimi. Gamta mūsų ugdytiniams yra įdomi ir patraukli. O ypač, kai į ją leidžiama pažvelgti naujų veiklų, naujų atradimų būdu. Neseniai koridoriuje atsiradus Pasaulio žemėlapiui, ugdytiniai kviečiami pažinti pasaulį, domėtis, veikti kitaip. Nauja erdvė leidžia mažiesiems gamtos tyrinėtojams eiti atradimų takeliu, patiriant „kažką nematyto“ ar „negirdėto“.
Ant sienos atsiradusiame Pasaulio žemėlapyje gausu spalvų. Žalia, geltona, ruda spalva – tai žemynai: lygumos, aukštumos, kalnai; mėlyna spalva – tai vanduo: vandenynai, jūros, upės, ežerai; o balta spalva – tai ašigaliai, kuriuose karaliauja stingdantis šaltis, sniegas, ledas. Ugdytiniai turi galimybę įvertinti, kokios spalvos labiausiai dominuoja. Žemėlapis išmargintas gyvūnų, augalų piešiniais. Kaip smagu juos apžiūrėti, turėti galimybę palyginti pagal dydį, spalvą. Nusiteikę tyrinėti ugdytiniai lengvai pastebi, kad paukščiai ir vandens gyventojai skirtingose pasaulio vietose taip pat yra skirtingi. Gyvūnus galima grupuoti, lyginti, skaičiuoti.
„Eglutės“ ugdytiniai įsitikino, kad gamta kupina įvairiausių paslapčių, o atrasti jas patiems nepaprastai įdomu!

Mokytoja Rima Skrinskienė,
Gamtosauginės darbo grupės narė