Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro konkurso „Mano žalioji palangė“ 2020 vieni iš laimėtojų yra ir mūsų, Kretingos raj. Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikučiai.
Iš giliuko išauginom ąžuoliuką. Pasak žiniuonės – „gyvybės tęstinumą“ ir nusilpėlius stiprina. Ant mūsų palangės jis augdamas stiprumą teikia. Kad sveikata lydėtų, auginame česnakus: vitaminas C. Kiekvienas savo skiltelę pats pasodino ir prižiūrėjo, prieš tai česnakų sumuštinius pasidarę. Kvepėjo visa grupė jiems augant. Ugdytinio mama – dailininkė – pagamino česnaką-vitaminą (pati žiniuonė mėgo dailę). Pupas skaičiuojam, dedam žodelius, kuriam Žemės meną, malėm pupų miltus, tad auginam pupas – vaistas nuo gerklės, sąnariams apraminti, pakaušio sunkumui, cukraligę ir kraujospūdį gydyti, o ir maistas – mėsos pakaitalas, sriuba, blynai. Žiniuonė mini, kad medus sveikiausias „iš šviežio korio“. Esam „bitės“, tad ugdytinio tėtis pagamino avilį: pasakojo apie bites, medų ir jų naudą, liejome žvakes, ragavome.

Gamtosauginio komiteto inf