Rugsėjo 14 d. nuotoliniu būdu vyko 15-ojo Lietuvos gamtos mokslų olimpiada, kurioje užduotis sprendė 1374 dalyviai – tarp jų ir 15 mūsų progimnazijos mokinių. Jaunučių amžiaus grupės užduotys parengtos pagal gamtamokslinio ugdymo 5-8 kl. programas, užduočių komplektą sudarė 30 testo klausimų.
Tą pačią rugsėjo 14 d., 6 – 7 klasių mokiniai  geografijos pamokų metu dalyvavo edukacinėje paskaitoje „Žaliasis raštingumas“, kurią pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“. Edukacijos tikslas – supažindinti su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienėje veikloje, įsitikinant, jog būti gamtai draugišku žmogumi – nesudėtinga ir prasminga.  Paskaitos metu buvo pateikti pagrindiniai stiklo,  popieriaus, plastiko, metalo pakuočių atliekų rūšiavimo principai.
Na, o rugsėjo 20 dieną šeštų klasių mokiniai su geografijos mokytoja Kristina Senkiene ir gamtos ir žmogaus mokytoja Rasa Žemaitiene, lankėsi Žuvinto biosferos rezervate. Atvykę buvome supažindinti su Žuvintu ir Žuvinto ežeru, čia gyvenančiais paukščiais bei gyvūnais, meldinės nendrinukės projektu. Įdomu tai, jog po 700 metų ežero gali visai nebelikti! Žiūrėjome filmą apie Žuvintą, sužinojome, jog Žuvintas – tai paukščių karalija. Vėliau užlipę į bokštelį stebėjome paukščius. Žuvintas garsėja gulbėmis, todėl yra vadinamas Lietuvos gulbių lopšiu. Tokios edukacinės pamokos padeda pagilinti ar praplėsti mokinių jau turimas žinias, sužinoti naują informaciją, ugdomos pažinimo, gamtamokslinės kompetencijos.
Džiaugėmės, kad  mokiniai noriai dalyvauja renginiuose, edukacijose bei siekia gilinti turimas žinias ir, žinoma, išmokti ką nors naujo.

Inf. ir nuotr. Rasos Žemaitienės