Kauno raj. Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai aktyviai dalyvauja gamtosauginėse veiklose, keliauja EKO takučiu, vienoje iš įstaigos erdvių įkurta gamtos stotelė „AŠ GAMTOS VAIKAS“.
Spalio 24 d. įstaigoje paminėta Tarptautinė klimato kaitos diena. Mažieji „Žvaigždučių“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai minėdami klimato kaitos dieną, mokėsi gyventi tvariai, sveikai ir tvarkingai! Vaikučiai prisidėjo prie švaresnės gamtos išsaugojimo: keliavo pėsčiomis po miestelį, tyrinėjo rudenėjančią gamtą ir stebėjo aplinkas – bažnyčią, gimnaziją, stadioną, bandė apkabinti didžiulį akmenį, pakelti jį. Vaikai ne tik žaidė su gamta, gamtoje šoko su skėčiais, juokėsi, krykštavo, smagiai dūko, bet ir atliko labai gerus darbelius – rinko šiukšles, prisiminė apie gamtos taršą, o aplankę miestelio kapines, sutvarkė apleistą kapavietę, pagerbė mirusius asmenis, ant jų kapelių uždegdami žvakeles. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai mokėsi atsakingai rūšiuoti, diskutavo, kodėl tai taip svarbu ir kokios yra pasekmės. Vaikai vieningai nusprendė, kad rūšiuoti reikia atsakingai, juk Žemė yra mūsų visų rankose!
Tokiomis veiklomis suteikiama galimybė arčiau prisiliesti prie gamtos ir suvokti, kokia ji yra brangi. Tegul vaikai išmoksta gerbti, tausoti, saugoti, tai ką pažįsta, kas juos supa. Siekiame, kad vaikai suvoktų, kad žmonės mūsų planetoje gyvens tol, kol žemėje kvepės žolytė, žydės gėlytės, čiurlens upeliai, oš miškai, valgys sveiką ir ekologišką maistą. Taip formuojami ekologiniai kultūros pradmenys nuo mažumės ir ugdant.

Gamtosauginio mokyklų tinklo koordinatorė įstaigoje,
vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Nomeikienė