Dabar idealus laikas sodinti pavasarines svogūnines gėles (tulpes, narcizus, krokus), kurių svogūnėlius Kauno r. Neveronių gimnazijai padovanojo A. Virbickienės gėlininkystės ūkis „Sodo Rožė“. Nuoširdžiai dėkojame savo draugams ir kimbame į darbus – kad svogūnėliai įsišaknytų prieš žiemą, juos reikia sodinti likus 5–8 savaitėms iki įšalo. Priklausomai nuo sezono situacijos, tinkamiausias periodas – tarp rugsėjo paskutinių dienų ir lapkričio pradžios.
Sodinant svogūnines gėles labai svarbus pasirinktas gylis. Bendroji taisyklė – sodinti svogūnėlius tris kartus didesniame gylyje nei jų aukštis. Pavyzdžiui, 5 cm svogūnėlį reikėtų sodinti 15 cm gylyje. Atstumai priklauso nuo rūšies, tačiau daugumai jų reikia 7–15 cm atstumo iš kiekvienos pusės, kad galėtų tinkamai augti ir būtų pakankamai vietos oro, maistinių medžiagų bei vandens cirkuliacijai.
Per „Gamtos ir žmogaus“ pamokas su šeštosios klasės mokiniais kalbėjome ne tik apie ekosistemas, bet ir apie augalo dalis bei augalo audinius. Remiantis STEAM metodika mokiniai buvo supažindinti su pavasarinių įvairiaspalvių dekoratyvinių gėlių augimo-vegetacijos ciklais. Aptartos aplinkos sąlygos bei kiti reikalavimai, kurių reikia, kad augalai augtų ir žydėtų. Ugdytos aplinkos pažinimo, gamtamokslinė, matematinio raštingumo, kūrybiškumo, kalbinės kompetencijos. O, kad pavasarį atgimtų gamta ir pražystų pirmosios pavasarinės gėlės, apie jas neužtenka tik pakalbėti ar ištirti remiantis STEAM metodika, bet ir privaloma atlikti svarbiausią darbą – jas pasodinti.
Norisi padėkoti gimnazijos technologijų mokytojui Povilui Raugalai ir mokiniams, kurie prisidėjo prie pavasarinių gėlių pasodinimo, nes ruduo – puikus metas sukurti gėlyną… O dabar su jauduliu laukiame pirmųjų žiedų ir noro jais džiaugtis.
Kauno r. Neveronių gimnazijos kiemo gėlynuose kitais metais žydės krokai – gėlės, kurioms nebaisus, net ir netikėtai iškritęs pavasarinis sniegas. Jie vienipirmųjų pražysta anksti pavasarį. Toje pačioje vietoje jie gali augti ne vienerius metus. Narcizai – gėlės, užburiančios žiedų grožiu. Šios gėlės toje pačioje vietoje gali augti 5–7 metus. Pastaraisiais metais jas ypač populiaru sodinti į vejas ir taip sukurti nepakartojamo grožio ilgaamžius gėlių kilimus. Žinoma, ir tulpės – dėl ryškių spalvų ir nepamirštamos formos, tulpės yra bene populiariausios pavasario gėlės. Jos būna įvairių atspalvių – nuo drąsių raudonų iki švelnių pastelinių.
Tikiu, kad anksti prasidėjęs pavasaris džiugins šviesa, saulės spinduliais ir žiedų gausa Kauno r. Neveronių gimnazijos kieme.
Gamtos mokslų mokytojas Ovidijus Mikša