Kauno raj. Neveronių gimnazijos pradinių klasių mokiniai dažnai ugdomi integruotų šokio ir gamtos mokslų pamokų metu. Labai svarbu išmokti ne tik gražiai judėti, koordinuoti savo kūno judesius, bet ir suprasti mus supantį pasaulį. Atšilus orams gimnazijos kiemo ir parko erdvės yra puiki vieta integruotoms šokio pamokoms. Šalia esantis tvenkinys tiesiog alsuoja „dainuojančių varlyčių“ choro garsais. Antrokai puikiai įsijaučia ir improvizuoja tvenkinio gyvūnijos ir augmenijos temomis. Dažnai šokio pamokų planai sutampa su mokyklos ugdymo planu, mūsų gimnazija yra Žaliosios vėliavos daugkartinė laimėtoja, taigi kiekviena proga galima surasti priežastį mokiniams priminti apie gamtos svarbą mūsų gyvenime. Pvz. kovo 20 d., kuomet minėjome pasaulinę Žemės dieną, priešmokyklinėje ugdymo grupėje vyko integruota šokio ir gamtos mokslų pamoka „Žemė mūsų namai“. Priešmokyklinukų mokytoja Renata Tatlauskienė su mažaisiais mokinukais aptarė žmonių pastangas ir veiklas saugant mūsų žemę, atliekų rūšiavimo svarbą. Improvizuoto Žemės rutulio šokio metu vaizdavo žmonių, paukščių, vandens gyventojų ir augalų dermę.
Integruotų pamokų metu įgyta patirtis tobulinama neformaliojo vaikų švietimo pamokose. Liaudiškų šokių kolektyvo „Upė“ nariai pasirodymų , koncertų metu dėvi tvarius tautinius kostiumus, kurie išausti iš natūralių pluoštų. Smagios, linksmos veiklos ugdo pilietiškumo, emocines ir kultūrines kompetencijas.

Virginija Skiparienė,
šokio mokytoja ekspertė