Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos jaunieji miško bičiuliukai, „Varpelių“ priešmokyklinės grupės vaikai kartu su tėveliais gamino inkilus paukšteliams, nes kasmet, tradiciškai dalyvauja Valstybinių miškų urėdijos organizuojamoje respublikinėje inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo“. 
Inkilų kėlimo šventės diena, kovo 10 -oji,  sutampa su 40-ties paukščių diena, kuomet švenčiame paukščių parskridimą. Parskridę sparnuočiai ieško namų, todėl svarbu tinkamai juos pasitikti. Šiais metais vaikai su tėveliais bei seneliais buvo labai kūrybingi, sukalė inkilų įvairiems paukščiams: ir mažiems, ir dideliems, net sukalė inkilą, skirtą pelėdų šeimynai.
Vaikai grupėje kūrė ir konstravo  inkilėlius iš įvairiausių konstruktorių, žaidė, piešė, ieškojo informacijos ne tik apie inkilus, bet ir apie sugrįžtančius paukščius, pasinaudodami SMART lenta; oi kiek daug įdomių dalykų atrado, kiek vyko įdomių diskusijų bei pokalbių. Na, o kovo 10 dieną, 40-ties paukščių dieną, visus pagamintus  inkilus vešime į mišką, kad grįžę paukšteliai rastų naujus namus. 

Inga Krikštanienė ,
Jurbarko „Ąžuoliuko“ gamtosauginės  mokyklos programos koordinatorė    
2023-03-07