„Pasaulinių veiksmo dienų 2021“ kampanija, bendradarbiaujant su „Now.Here“ kompanija „Treasure Earth“ mobiliosios aplikacijos pagalba skatins jaunimą atlikti mažus teigiamus veiksmus, kurių kiekvienas iš mūsų galime imtis, kad saugotume Žemę. Kampanija sutelks mūsų tinklą ir parodys, kaip nedideli individualūs veiksmai gali teigiamai veikti mus pačius ir mūsų Žemę.

Kampanija sukurta kaip 21 dienos „labdaringų veiksmų“ kelionė. Šie veiksmai skatins dalyvius gyventi ir elgtis kitaip, kristalizuojant ketinimus į konkrečius veiksmus ir pozityvaus elgesio modelius.

                                                           1 savaitė – Globalios bioįvairovės apsauga
                                                           2 savaitė – Mažinti aplinkos taršą
                                                           3 savaitė – Įgalinti klimato veiksmus

Kaip prisijungti prie kampanijos?

Visos FEE tinklo mokyklos, mokytojai ir mokiniai kviečiami prisijungti prie kampanijos!
Kampanija skirta visiems, vyresniems nei 13 metų moksleiviams.
Įstaiga norint užsiregistruoti kampanijoje, turi kreiptis į nacionalinį programos koordinatorių.
Nuo balandžio mėn. 8 d. užsiregistravusioms mokykloms nacionalinis koordinatorius pradės siųsti nuorodas ir aktyvavimo kodus reikalingus atsisiųsti „TreasureEarth“ programėlę. Balandžio mėn. 19 d. programėlėje bus matoma kampanija „Mano veiksmai svarbus“.

Ką daryti, jei esu moksleivis?

Atsisiuntęs „TreasureEarth“ programėlę ir užsiregistravęs kampanijoje „Mano veiksmai svarbūs“, gali pradėti savo kelionę. Kiekvieną dieną bus matoma nauja, įdomi veikla. Kai kuriuos veiksmus gali padaryti per 5 minutes, kitiems gali prireikti šiek tiek daugiau laiko.
Galima laisvai pasirinkti, kurias veiklas atlikti – kuo daugiau, tuo geriau!

Ką daryti mokytojui?

Mokytojai, o taip pat ir tėvai bei globėjai gali atsisiųsti programėlę ir taip pat dalyvauti veikloje. Dauguma veiksmų apima apmąstymų ar diskusijų elementus, pvz. atsižvelgiant į mūsų maisto įpročius, vartojimo įpročius, biologinės įvairovės, sveikatos, saugumo svarbą.
Programoje galima sukurti „bendruomenę“ – tai gali būti visa mokykla ar klasė, bendruomenėje galima aptarti veiksmus ir įkelti nuotraukų. Tai geras būdas apžvelgti kampanijos eigą ir motyvuoti vienas kitą!

Kaip parsisiųsti TreasureEarth programėlę:

Paprašykite savo šalies nacionalinio koordinatoriaus programėlės aktyvacijos kodo .
Parsisiųskite TreasureEarth prrogramėlę paspaudžiant vieną iš pateikiamų nuorodų ir susikurkite savo vartotojo profilį (paspaudžiant mygtuką sign up):

Google Play programėlių parduotuvė (Android):
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.treasureearth

Apple programėlių parduotuvė (IOS):
https://apps.apple.com/us/app/treasure-earth/id1508295391

Pildant registracijos laukelius, iš šalių sąrašo pasirenkama Lietuva.
Užpildžius visus laukelius, registracijos metu nurodytu el. paštu gausite patvirtinimo laišką su vartotojo profilio aktyvavimo nuoroda (nepamirškite patikrinti “spam” laiškų katologo!)

Kampanijos veiksmų turinys bus matomas nuo pirmadienio, balandžio mėn. 19 d. Tuo metu, galite prisijungti prie kampanijos “Kickstarter Campaign” jei norite tęstuoti kaip veikia programėlė.
Programėlės apačioje paspauskite meniu punktą ‘Communities’.
Tarp sukurtų bendruomenių rasite Lietuvos bendruomenę, pavadinta #MyActionsMatter Lithuania.
Prašome prisijungti prie Lietuvos bendruomenės.  Savo bendruomenėje galima rašyti lietuvių kalba.

Prašome prisidėti užtikrinant, kad bendruomenėje bendravimo tonas būtų palaikantis ir teigiamas! Jei kas nors elgiasi netinkamai, praneškite tiesiogiai Gamtosauginių mokyklų koordinatoriui, ir toks vartotojas bus užblokuotas.

Pirmadienį, balandžio mėn. 19 d. pamatysite #MyActionsMatter kampanijos turinį programėlėje meniu punkte “campaigns”. Paspauskite “join” ir per sekančias 21 dieną, bus matomas kasdienis kampanijos veiksmas.

Jei nuspręsite atlikti veiksmą, tiesiog spustelėkite „Complete this task” ir jis bus registruojamas jūsų dienoraštyje.
PATARIMAS: Atnaujinkite puslapius programėlėje vienu pirštu „vilkdami žemyn“ puslapį. Jei užbaigsite veiksmą ir jis nebus rodomas iš karto, pabandykite atnaujinti puslapį.

Bendra informacija apie kampaniją anglų k.:
https://www.ecoschools.global/my-actions-matter