2023 m. Mažeikių r. Tirkšlių lopšelis – darželis „Giliukas“ dalyvavo Aplinkosauginio švietimo fondo  (Foundation for Environmental Education – FEE) kampanijos „Mažiau šiukšlių plius“ veiklose.
Viena iš švietimo įstaigoms siūlytų kampanijos iniciatyvų  – teikti paraiškas ir įgyvendinti žiedinės ekonomikos projektus.
Šių metų balandžio – spalio mėn.  Mažeikių r. Tirkšlių darželio „Giliukas“ ugdytiniai ir pedagogai ir įgyvendino FEE finansuotą projektą „Mažiau šiukšlių plius“. Pagrindiniai projekto siekiai buvo ugdyti vaikų ir vietos bendruomenės aplinkosauginį sąmoningumą, švarinti aplinką, sukurti palankias sąlygas atliekų rūšiavimui, įsigyti naujų šiukšliadėžių  ir darbo priemonių, kurias naudoti šiukšlių rūšiavimui, organizuoti susitikimus su atliekų tvarkymo centro specialistais, kurie padės labiau įtvirtinti vaikams žinias apie šiukšlių rūšiavimo svarbą, neigiamą šiukšlių poveikį mūsų sveikatai, aplinkai, gamtai.
Balandžio mėn. vyko UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“  specialistės V. Bumblytės edukacinis užsiėmimas „Žiedinis atliekų tvarkymas“. Ugdytiniams  ir  Tirkšlių J. Vitkaus- Kazimieraičio  pagrindinės mokyklos pradinukams priminta apie šiukšlių tvarkymą, rūšiavimą ir jo naudą. Taip pat vyko akcijos „Darom – 2023“, „Kad darželio kieme būtų švaru“. Susibūrę į komandas ugdytiniai tvarkė, švarino mūsų darželio kiemą, Tirkšlių pušyną. Na, o akcijos  metu „Šiukšlių maišelis automobilyje“ metu, vaikai dalijo šiukšlių maišelius tėvams, miestelio bendruomenei.
Mokytoja R. Rimkūnienė organizavo Tirkšlių miestelio bibliotekoje vaikų piešinių parodą „Lai, Tirkšliuose bus švaru“, o darželio lauko klasėje – parodą „Kai šiukšlė tampa žaislu“. Kiek daug gražių žaislų buvo sukurta iš antrinių žaliavų vaikų ir jų tėvelių rankomis!
Kasmet darželio bendruomenė, ugdytinių tėvai, miestelio gyventojai ir socialiniai partneriai ypač aktyviai dalyvauja projekte „Mes rūšiuojam“. Šiemet‚ Atliekų tvarkymo centrui priduota 3451 kg buitinės technikos,  elektronikos atliekų  ir nebenaudojamų baterijų.
Projekto metu su vaikais buvo stebima, sveriama, kiek ir kokių atliekų surinkta į komposto dėžę, kiek popieriaus atliekų išmetama iš grupių į makulatūros konteinerius.
Spalio pabaigoje projektas užbaigtas mokytojų R. Kripienės ir D. Maldžiuvienės organizuotu įspūdingu renginiu „Madų šou“. Ugdytiniai džiaugėsi rūbų gražumu ir įvairove, tėveliai nustebino išradingumu, ruošdami vaikams aprangą iš antrinių žaliavų.  Renginio metu netilo muzika ir plojimai.                                                                                                                                  

Laima Zubavičienė,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja, Gamtosauginio komiteto pirmininkė