2021 m. gegužės mėn. Mažeikių r. Tirkšlių darželio „Giliukas“ ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo akcijoje Aplinkosauginio švietimo fondo „Globalinių veiksmo dienų kampanijoje „Mano veiksmai svarbūs“. Kampanija – „pozityvių veiksmų“ kelionė, siekianti įkvėpti dalyvius, nukreipiant jų ketinimus į konkrečius veiksmus ir skatinanti ekologiško elgesio modelius.
Pedagogės D. Sakalauskienė ir M. Balvočiūtė gilino žinias apie kampaniją internetiniame seminare. Toliau sekė vykdomas 3 savaičių veiksmų planas pagal kampanijos nurodytas temas: globalios bioįvairovės apsauga, aplinkos taršos mažinimas, kaip įgalinti klimato veiksmus. Darželinukai ne tik žiūrėjo ir aptarė rekomenduojamus vaizdo įrašus, bet ir sėjo, augino daržoves, stebėjo, tyrinėjo gamtą, sužinojo apie gamtos puoselėjimą, taršą, nykstančius gyvūnus. Domėjosi buityje naudojamais cheminiais valikliais, elektros ir elektronikos prietaisais, juos skaičiavo, diskutavo apie jų atsakingą naudojimą.
Priešmokyklinukams labiausiai įsiminė veiksmai: „Kam to reikia?“, „Kas ant tavo kojų“ – apie saikingą prekių įsigijimą, daiktų vartojimo įpročius.
„Plastiko pagauti“- priešmokyklinukai sužinojo apie plastiko žalą gyvūnijai ir gamtoje išbandė riboto judėjimo galimybes, apsivyniodami politelieno plėvele.
„Kiškučių“ gr. ugdytiniams didelį įspūdį padarė veiksmai: „Maisto mylios“, „Skaityk etiketes“- suteikta vaikams žinių apie ekologiškus maisto produktus, po to jie grupavo lietuviškus ir iš kitų šalių atvežtus maisto produktus. Domėjosi „Nuostabiu šokolado pasauliu“- žiūrėjo filmuką ir patys bandė piešti šokolado atsiradimo eigą.“Boružiukų“ gr. vaikams įsiminė veiksmas „Švesk surengiant pikniką, jo metu švarinant aplinką“ – jie džiaugėsi nuveiktu darbu, švaria aplinka ir vaišėmis.
Tikimės, kad ir nedideli veiksmai ateityje ugdytinius skatins labiau kontroliuoti savo elgesį, rūpintis saugia bei sveika aplinka, o tai gali turėti reikšmingą poveikį mums patiems ir mūsų Žemei.

Laima Zubavičienė,
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja,
Gamtosauginių mokyklų komiteto pirmininkė