Ankstyvą lapkričio 7 dienos rytą į Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnaziją rinkosi lopšelių – darželių ,,Taika“, ,,Papartis“ ir ,,Žvaigždutė“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai, dalyvauti gamtosauginėje praktinėje konferencijoje „ Mes – gamtos vaikai“, vykdant Panevėžio miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo projektą „Tai gali kiekvienas“. Mokytoja Vaida Kielienė paskelbė konferencijos atidarymą. Mažuosius dalyvius pasveikino muzikos mokytojos Loretos Palavenienės paruošti progimnazijos dainorėliai. Paskui vaikai skubėjo į edukacines pamokėles, kurias pravedė pradinių klasių mokytojos. Priešmokyklinukai išbandė įvairias veiklas: žaidimas su planšetėmis ,,Gamtos gynėjas“ (V.Kielienė), „Su daina— bus tvarka! Jei neteršime gamtos-ji mums gausiai padėkos“ (N.Misevičienė), interaktyvi užduotis su ActivInspire programa „Kaip taupyti gamtos išteklius ir rūpintis oro švara?“ (D.Kviliūnienė), „Šiukšlių rūšiavimas! Ką pasakė Kakė Makė?“ (R.Zigmantienė), „Gamta kine” – filmukas “Iškylautojų daina” (V.Želvienė), išmanieji robotukai ,,Kaip rūšiuoti atliekas“ (E.Oldenburg). Praktinių užsiėmimų metu vaikai buvo skatinami domėtis juos supančiu pasauliu, atkreipti dėmesį į aplinkosaugines problemas, rūpintis saugios ir švarios aplinkos išsaugojimu.

V.Kielienė ir V. Želvienė,
pradinių klasių mokytojos