Tarptautinį vaikų piešinių konkursą ,,Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ Panevėžio gamtos mokykla organizuoja jau 30-ą kartą. Jubiliejiniam renginiui iš 10 šalių (Baltarusijos, Indijos, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Slovėnijos, Švedijos, Vokietijos) pateikti 1203 kūrybiniai darbai. Konkurso tikslas – ugdyti jaunąjį kūrėją, kuriam svarbiausias kūrybinio įkvėpimo šaltinis būtų Gamta.
Tai paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą. Tai siekis per kūrybą esmingiau priartėti prie Gamtos, užmegzti emocinį ryšį su mus supančia aplinka. Tai tylioji strategija, pamažu vedanti į amžinąją atsakomybę už mus supantį pasaulį ir didįjį jo stebuklą – Gyvybę.
Šiame konkurse labai reikšmingos auklėtojų ir mokytojų pastangos, net 280 pedagogų į ankstyvosios kūrybos kelią lydėjo jaunuosius autorius. 2021 metais vertinimo komisijos sprendimu keturiose amžiaus grupėse 111-kos kūrybinių darbų autoriai pripažinti konkurso laureatais. Prisiminimui išleistas geriausių darbų katalogas. Gamtos mokykloje šurmuliavusioje apdovanojimų šventėje ir kūrybinių darbų parodos atidaryme konkurso dalyviai buvo apdovanoti dalyvio pažymėjimais, o laureatai diplomais ir dovanomis. Konkursas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės vaikų ir jaunimo meno projekto lėšomis.
Labai džiugu, kad šventės dalyviai galėjo pasisemti patirties apžiūrėdami laureatų piešinius mokyklos parke eksponuotoje parodoje, pasidžiaugti „Gyvūnėlių sodo“ augintiniais, susipažinti su edukacinėmis aplinkosauginėmis Gamtos mokyklos erdvėmis, pabendrauti vaišinantis arbata. Gamtos mokyklos lankytojai su konkurso laureatų kūrybiniais darbais galės susipažinti mokyklos „Žaliojoje galerijoje“.

Inga Minkevičienė,
Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė