Fizinis aktyvumas reikalingas taip pat, kaip sveikas maistas ar grynas oras. Judėjimas stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą, gerina psichinę bei fizinę sveikatą. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir vystosi. Judėdami vaikai patenkina svarbiausius savo poreikius – fizinius, pažintinius, saviraiškos ir kt.
Mažeikių lopšelio – darželio „Saulutė“ bendruomenė vykdo projektą „Pažinkime sporto šakas nuo ankstyvojo iki priešmokyklinio amžiaus”, kurio tikslas – skatinti bendruomenės fizinį aktyvumą, susipažįstant su sporto šakomis nuo ankstyvojo iki priešmokyklinio amžiaus organizuojant bei skatinant įvairias sportines veiklas ir užtikrinant jų tęstinumą. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Įgyvendinant projektą įstaiga pasipildė naujomis, saugiomis priemonėmis bei įranga, reikalinga vykdyti fizinį aktyvumą skatinančias veiklas: futbolą, tenisą, ėjimą šiaurietiškomis lazdomis, mankštas bei krepšinį.
Viena iš sporto šakų, kurią išbando ugdytiniai – futbolas. Užsiėmimus ne tik salėje, bet ir lauke organizuoja treneris Ramūnas Daubaris. Treneris ugdytinius moko pirmųjų futbolo žaidimo žingsnių. Krepšinio žaidimo elementų: kaip varyti kamuolį, jį perduoti draugui, mėtyti į krepšį moko treneris Robertas Žibikas. Su šiaurietiško vaikščiojimo ypatumais „Smalsučių”, „Gudručių” grupių ugdytinius bei jų mokytojas supažindina sveikatos stiprinimo specialistė Ramutė Jonušaitė. Vaikams tai nauja veikla, kurios metu jie turi susikaupti ir „susidraugauti“ su lazdomis, atlikti apšilimo pratimus, mokytis taisyklingos ėjimo technikos. Šią veiklą vaikai tęsia ir kasdieninio pasivaikščiojimo metu.
Visos projekto metu pažintos sporto šakos – puikus būdas tenkinti vaikų judėjimo poreikį. Aktyvūs fiziniai užsiėmimai skatina vaikus lavinti savitvardą, ryžtingumą, drąsą, savarankiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis bei bendrystę.

Erika Matutienė,
projekto veiklų organizatorė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja