Balandžio 24 – 28 dienomis gimnazijoje vyko Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) Globalinių veiksmo dienų savaitė, kurios metu buvo numatytos penkios veiklos: atsisakyti, pakeisti, pakartotinai naudoti, panaudoti kitu tikslu, perdirbti. Gimnazijos mokiniai aktyviai įsijungė į Veiksmo dienų savaitę, atlikdami ne po vieną, o netgi po keletą veiklų.
Veikloje „Atsisakyti“ – „Diena be mėsos“ buvo akcentuojamas neigiamas mėsos gamybos poveikis gamtai ir žmonių sveikatai, gyvūnų žudymas, subalansuota mityba naudojant mažiau mėsos, sudarytas patiekalų be mėsos meniu. Pradinių klasių mokiniai per technologijų pamokas gamino patiekalus be mėsos, iš daržovių ir kitų ekologiškų ingredientų.
Veikloje „Pakeisti“ – „Aplinkai draugiški produktai“ buvo akcentuojama įvairių produktų žymėjimas ir sudedamosios dalys, teršalų poveikis ekologijai, alternatyvūs produktai pažymėti ekologiniu ženklu, liaudies išmintis, taršių produktų pakeitimas netaršiais. Per ,,Gamtos ir žmogaus” pamokas mokinių atliktas laboratorinis tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti gimnazijos valymui naudojamų valiklių sudėtį. Pamokos metu darytos prielaidos, kad kelis valiklius galima pakeisti ekologiškais, draugiškais gamtai. Valymo priemonių tirpalams indikatoriais nustatyta pH vertė.
Veikloje „Pakartotinai naudoti“ – „Apsikeitimo knyga diena“ buvo akcentuojama, kaip svarbu prailginti knygos gyvavimo ciklą, naudojant pakartotinai, kokie resursai reikalingi knygai pagaminti. Tai tegul ja pasinaudoja kuo daugiau žmonių. Pasikeitimas knygomis yra labai prasmingas poelgis. Apsikeitimo knyga akciją organizavo ir pradinių, ir vyresnių klasių mokiniai net kelias dienas. Kad knygomis galėtų dalintis daugiau mokinių, akcija buvo organizuojama ir per literatūros pamokas kabinetuose, ir koridorių erdvėse per pertraukas.
Veikloje „Panaudoti kitu tikslu“ – „Suteikti antrą gyvenimą“ buvo akcentuojama, kaip prailginti daiktų tarnavimo laiką, kaip taupyti išteklius sumažinant naujų daiktų vartojimą. Organizuota kūrybinė diena gimnazijoje senus ar nenaudojamus daiktus paverčiant kitais gaminiais. Per technologijų pamokas mokiniai domėjosi rūšiavimu ir daiktų prikėlimu naujam gyvenimui. Patys kūrė gaminius iš nenaudojamo kartono, popieriaus, plastiko.
Veikloje „Perdirbti“ – „Iškyla surenkant šiukšles“ buvo raginama rasti laiko šiukšlių surinkimo iškylai su šeima ar draugais, pakeliui surinkti šiukšles, rūšiuoti. Gimnazijos mokiniai rengė šiukšlių rinkimo ir rūšiavimo akciją. Tvarkydami aplinką prie gimnazijos jie rūšiavo stiklą, popierių, plastmasę. Mokiniai dirbdami kalbėjosi apie tai, kad perdirbti išrūšiuotas šiukšles žymiai lengviau.

Rasa Šimaitienė,
Kauno r. Neveronių gimnazijos mokytoja