Įstaigos bendruomenė prisijungė prie ,,Europos judumo savaitės 2020“ ir rugsėjo 16 – 22 dienomis organizavo aktyvias veiklas lauke „Rudenėlis kviečia žaisti ir judėti“. Šių metų tema – ,,Judumas be jokios taršos“. Judumo savaitės veiklose vaikai žaidė žaidimus su kamuoliais – Kamuolio diena, judėjo šokio ritmu. Kiekviena grupė pasiruošė ir įveikė kliūčių ruožą, žaidė mėgstamus judriuosius žaidimus, lenktyniavo estafetėse. Ugdėsi fizinės savybes: greitį, vikrumą, ištvermę, šoklumą, judesių koordinaciją ir pusiausvyrą.
Atsižvelgiant į šių metų temą „Judumas – be jokios taršos“, grupėse vaikai gamino plakatus „Oro taršai – ne“. Juos eksponavo įstaigos teritorijoje, kad Žemaičių mikrorajono bendruomenė atkreiptų dėmesį į šią problemą ir prisidėtų prie švarios gamtos išsaugojimo.
Minint „Dieną be automobilio“, judumo savaitę vainikavo renginys „Smagiai žingsniuok, judesį fiksuok“. Išbandėme įvairias transporto priemones: „Meškučių“ grupės vaikai į renginį atriedėjo su paspirtukais, ,,Boružiukai“ smagiai žingsniavo pėsčiomis ir nešėsi balionus, vėjo malūnėlius, gėles. Patys mažiausieji traukė ratuotus žaisliukus, pagamintus iš antrinių žaliavų. Po renginio vaišinomės sultimis. Šios savaitės veiklos suteikė daug teigiamų emocijų ir įsimintinų akimirkų.

Snieguolė Rubienė,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja