Rugsėjo 18-22 dienomis Panevėžio lopšelyje – darželyje  „Draugystė“   organizuota Europos judumo savaitė 2023 „Rudenėlis kviečia žaisti ir judėti“. Šių metų tema – „Taupyti energiją“, o šūkis, kuris lydėjo visą savaitę – „Judėk laisviau“.
Pirmadienį vaikai kartu su mokytojomis dalyvavo STEAM veikloje „Taupykime energijos išteklius“. Diskutuodami apie energijos taupymo svarbą, pasitelkdami įvairius meninės raiškos būdus ir metodus, kiekviena grupė sukūrė savitus, informatyvius plakatus. Jie buvo pakabinti lauko erdvėse, kad visa bendruomenė pamatytų, atkreiptų dėmesį į šį  aktualų klausimą, išgirstų vaikų mintis ir pastebėjimus.
Antradienį vaikai buvo pakviesti į Judesio dieną „Rudens labirintai“. Smagu buvo išbandyti labirintus iš dėžių ir kiaušinių dėklų, konkorėžių ir obuolių, landžioti voratinklių labirintais, dalyvauti estafetėse ir įveikti netikėtas kliūtis.
Trečiadienį „Ežiukų“ grupės tėveliai – mama, policijos pareigūnė ir tėtis, Panevėžio sporto klubo „Voras“ treneris, pravedė vaikams „Mankštą kitaip“. Vaikai atliko apšilimo, raumenų tempimo pratimus, pratimus įvairioms kūno dalims stiprinti. Visiems tai buvo nauja, smagi, netradicinė mankšta.
Ketvirtadienį organizavome „Žygio dieną“.  Žygio metu  vaikai skaičiavo, kiek žingsnelių nukeliavo. Vyresnieji vaikai  į pagalbą pasitelkė žingsniamačius, patys mažiausieji žygiavo aplink darželį tiek ratukų, kiek turi metukų. Priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo paspirtukų  varžybose „Beržų“ progimnazijos stadione.
Penktadienį paminėjome „Dieną be automobilio“. Vaikai į darželį atvyko paspirtukais, dviratukais, pėsčiomis. Grupėse gaminosi netradicines transporto priemones iš buitinių atliekų. Personažų pakviesti vaikai  surengė  netradicinių priemonių paradą.  Renginių metu vyravo puiki nuotaika, teigiamos emocijos, o rudenėlis džiugino saulėtais ir puikiais orais.

Rasa Ožalinskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja