Jau 16-ąjį kartą, lapkričio 16-24 d. vyko Europos atliekų mažinimo savaitė, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atsakingą vartojimą. Šiais metais dėmesys skiriamas maisto švaistymo mažinimui. Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos atliekų mažinimo savaitės veiklas.
Vyresniųjų grupių vaikai su mokytojomis, tėveliais diskutavo, kaip išvengti maisto švaistymo. Vaikai siūlė: pasidaryti sąrašą prieš einant į parduotuvę, kad neprisipirkti per daug maisto produktų, atsakingai laikyti produktus (šaldytuve, jei nesuvartojama, užšaldyti). „Peliukų“ gr. vaikai apsilankė įstaigos maisto produktų sandėlyje, parduotuvėje, kur aiškinosi, tyrinėjo etiketes, kiek galioja maisto produktai, kur ir kaip jie yra laikomi. O jei atsitinka taip, kad liko netinkamo vartojimo maisto atliekų – JAS REIKIA RŪŠIUOTI – į maisto atliekų specializuotus konteinerius.
Įstaigoje vyko mokytojų, tėvų ir vaikų sukurtų iš antrinių žaliavų, žaislų, žaidimų, priemonių paroda. Vaikai, kartu su tėveliais, mokytojais kūrė „kirmėliukus“, loto, „žiūronus“, stalo teatrą, žibintus iš kiaušinių dėklų, tualetinio popieriaus ritinėlių, dėžučių. Grupėse vaikai iš sukauptų reklaminių lankstinukų, kūrė padėkliukus puodeliui: pynė, lankstė, suko, klijavo. Džiaugėsi sukurtais padėkliukais, kuriuos dovanojo draugams, šeimos nariams. Taip prisidėjome prie popieriaus taupymo.
Penktadienį organizavome nebenaudojamų daiktų dieną „Senas daiktas-nauja istorija“.  Į grupes tėvai, seneliai, mokytojos atnešė senų, nenaudojamų daiktų. Vaikai apžiūrėję senus daiktus įvardino, aiškinosi kaip veikia, ar galima dar ir dabar jais naudotis, o gal ir yra naudojami? Ką su jais galima veikti dabar? Vaikai bandė skalbti, lyginti, malti, gręžti, groti senoviniais daiktais. Skambino senoviniais laidiniais telefonais. Sužinojo, ką vadina dziegoriumi, rumbe, liktarne..
Mums svarbu, kad būtų skiepijamas atsakingas vartojimas ir atliekų mažinimas.

PU mokytoja Eglė Adomaitienė