Klimato kaita ir sąmoningas poreikis apsaugoti aplinką skatina ugdyti suvokimą, kad kasdieninis mūsų vartojimas turi būti pamatuotas. Skatindami iš atliekų sukurti naują daiktą, Panevėžio lopšelyje-darželyje ,,Draugystė” organizavome kūrybinės dirbtuvėlės su tėveliais ,,Buvau šiukšlė – tapau žaislu“. Gaminome nykštukus, kuriais papuošėme įstaigos erdves gražiausioms žiemos šventėms. Iš buitinių atliekų gaminomės žibintus, žibintai švietė ir šildė mūsų širdeles, pasitinkant žiemą.
Džiaugiamės akcija ,,SUTEIK VIENIŠAM PUODELIUI ANTRĄ ŠANSĄ“. Kiekvieno mūsų namuose yra vienišų indų lentyna. Ten sudėti visi nenaudojami puodeliai ir stiklinės. Kvietėme visus atnešti nereikalingus puodelius į įstaigą. Surinkome 147 puodelius. Renginio metu bendruomenės nariai vaišinosi arbata, po to vaikai išsirinko norimus puodelius ir parsinešė namo. Vaikai džiaugėsi įsigiję ,,nebenaudojamą – naują“ puodelį.
Mums rūpi, kad būtų skatinamas atsakingas vartojimas bei atliekų mažinimas. Vaikai ne tik pasigamino daiktų iš atliekų, bet ir sužinojo, kad dalintis, dovanoti vienas kitam yra naudinga ir malonu.

Gamtosauginio komiteto pirmininkė Daiva Margelienė