Lapkričio 17 – 25 d. Panevėžio Beržų progimnazijos mokiniai paminėjo Europos atliekų mažinimo savaitę, kurios tikslas – ugdyti mokyklos bendruomenės sąmoningumą išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Gamtosauginės veiklos būrelio nariai sukūrė šia tema plakatą, kviečiantį nenaudoti plastikinių indų ir maišelių, o mokytoja V. Staišiūnienė su mokiniais pagamino medžiaginius ir popierinius maišelius iš naudotų medžiagų. Pradinių klasių mokiniai surengė kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų parodėles. Mokykloje vyko mugė „Šok iš tėvų piniginės“, kurios metu mokiniai pardavinėjo jiems nebereikalingus daiktus, knygas, žaislus, žaidimus, atsiskaitinėdami netikrais pinigais. 6b klasės mokiniai ne tik siūlė pirkti popierinius maišelius, bet ir pasigamino reklaminį stendą apie rūšiavimą ir atliekų mažinimą.
Renginio metu mokiniai patyrė daug džiugių akimirkų ir įgijo naujų patirčių. Kuo daugiau žinosime apie atliekas, jų rūšiavimą ir perdirbimą, tuo draugiškesni būsime aplinkai.

Ramunė Karosienė,
Gamtosauginio komiteto koordinatorė