„Gamta niekados mūsų neapgaudinėja, tik mes patys nuolat apsigauname.“ (Žanas Žakas Ruso)

 

015Europos atliekų mažinimo savaitė pradėta rengti dar 2009 metais. Šią iniciatyvą palaiko ir jai skirtus renginius organizuoja ne tik dauguma ES šalių, bet ir Andora, Bosnija ir Hercogovina, Islandija ir kitos šalys. Renginių, kasmet vykstančiu paskutinę lapkričio savaitę, tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais.2017-2018 mokslo metais prie šios iniciatyvos prisijungė ir Kretingos raj. Grūšlaukės mokyklos bendruomenė. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai aplankė Grūšlaukės tvenkinį, aptarė šiukšlių žalą gamtai ir jas surinko. Mokykloje veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1–10 klasių mokiniai kūrybiškai panaudojo antrines žaliavas gamindami kalėdines dekoracijas, konstruodami įvairius maketus, automobilius. Dalykų mokytojai integruotų pamokų metu diskutavo su mokiniais aktualiomis aplinkos užterštumo problemomis. Aktyvūs Grūšlaukės kaimo bendruomenės nariai dalyvavo popietėje „Aš ir gamta“, kurioje, kūrybiškai dirbdami ir panaudodami antrines žaliavas, kūrė kalėdinį žaisliuką. Šeštus metus iš eilės kaupiame elektronines atliekas ir elementus, kuriuos priduodame atliekų tvarkymo centrui.
Vykdytų veiklų akimirkas ir rezultatus mokiniai pristatė visai mokyklos bendruomenei, buvo surengta paroda.

Gamtosauginio komiteto inf.