Paskutiniu metu daug kalbama apie ekologines problemas. Nors ekologinis sąmoningumas ir didėja, tačiau vartojimo įpročius suvokti ir pakeisti vis dar sunku. Jau darželyje vaikai yra skatinami prisidėti prie žemės resursų tausojimo ir saugojimo, mokosi teisingai rūšiuoti atliekas. Vaikams aiškinama, kad ne visos atliekos turėtų virsti šiukšlėmis, kad reikia taupyti ir protingai vartoti elektrą, vandenį, maisto produktus.
Ugdytiniai visą balandžio mėnesį vykdė ekologinį – STEAM projektą ,,Mano pareiga, kad šypsotųsi planeta – Žemė“. Su tėvelių pagalba pasigamino daugkartinį sveriamų produktų maišelį. Jį gamino iš audinių atraižų, užuolaidų, staltiesių. Pasiūtą maišelį dekoravo, puošė karoliukais, lipdukais, spalvotomis juostelėmis, įvairiais raukiniais. Klijavo iš lipnių raidžių, markeriais rašė šūkį.
Kai vaikai susinešė maišelius į grupę, prasidėjo STEAM tiriamoji veikla. Ieškojome, ar yra vienodo dydžio maišelių. Liniuočių pagalba matavome pasiūto maišelio aukštį, plotį. Skaičiavome, kiek telpa į maišelį obuolių, knygų. Piešėme, kaip maišelis atrodys pripildytas obuolių.
Vaikai džiaugėsi savo pirkinių maišeliais ir diskutavo, kad Žemė šypsosis tik tada, kai vartosime atsakingai, daiktą mokėsime ,,prikelti“ antram gyvenimui. Mūsų ugdytiniai už tai, kad vienkartinių plastikinių gaminių naudojimas mažėtų. O vaikai ir tėveliai nestokotų idėjų, rinktųsi gamtai palankias alternatyvas.

Mokytoja metodininkė Rima Skrinskienė