Mūsų lopšelyje – darželyje „Žemaitukas“ paskutiniąją balandžio mėn. savaitę „švietė“ „Draugystės pavasario“ saulutė. Į projekto veiklas stengėmės įtraukti visą darželio bendruomenę. Darydami gerus darbus, rodydami dėmesį vienas kitam, mylėdami gamtą ir gyvūnus, rūpindamiesi paliktais prieglaudoje gyvūnėliais.
Mokytojos su vaikais kalbėjo apie draugystę, žiūrėjo filmukus draugystės tema, sakė komplimentus vienas kitam, keitėsi ir vaišinosi namuose kartu su tėveliais įpakuotais „Palinkėjimų“ saldainiais.
Susipažinome su gyvūnų prieglaudos veikla, dvi savaites rinkome paramą beglobių gyvūnų asociacijos „Telšių uodegėlė“ gyventojams – tai buvo šuniukų ir kačiukų maistas, antiparazitiniai vaistai, kraikas ir t.t. Visą paramą perdavėme „Telšių uodegėlės“ savanoriams.
Darželio kieme priešmokyklinių grupių vaikai susitiko su jau vaikų pažįstamais šunimis – Bagira ir Judu. Bagiros šeimininkė Jolanta parodė vaikams „Geltonojo kaspino“ pamokėlę. Tyrimais įrodyta, kad šunys turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai.
Projektą užbaigėme ypatingai: jautėsi bendrystė, šilumos pliūpsnis, kuris užliejo mus geromis emocijomis. Surengėme visų bendruomenės narių augintinių „portretų“ parodą „Mano draugas“. Gyvūnėlių nuotraukos visiems suteikė daug teigiamų emocijų, skatino vaikus kalbėti, pasakoti apie savo keturkojį draugą.
Mes, gamtosauginis darželis, mylintis gamtą, ir besistengiantis kurti stipresnį ryšį tarp visų bendruomenės narių!
Švelnumas ir geri darbai „augina“ tiek vaikus tiek suaugusius, tai pats gražiausias rūbas, kuriuo galima pasipuošti. Kurkime aplink save mažus, bet gražius stebuklus.

Ina Rudnikienė,
Telšių lopšelio – darželio „Žemaitukas“
socialinė pedagogė