Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų (10-15 m. senumo) automobilių. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse.
Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ „Dienos be automobilio“ rytą visus pasitiko plakatas, draudžiantis automobiliams įvažiuoti į darželio teritoriją.   Taip pat šią dieną paminėjome renginiu, kuriame „Leopardas“ (vaidino meninio ugdymo mokytoja Kristina Jankuvienė), „Meška“ (vaidino mokytoja Edita Brazauskienė) ir „Lapė“ (vaidino mokytoja Ina Dolgovaitė) vaikams suteikė žinių apie šią dieną. Į renginį gudruolė „lapė“ atvažiavo paspirtuku ir vaikus supažindino su šios dienos prasme ir sušoko linksmą šokį. Po šokio į renginį „atvažiavo“ raudonu autobusu „leopardas“ ir „meška“, kuriuos sustabdė „lapė“ sakydama, kad šią dieną automobiliams sakome „Ne. Apie šią dieną nieko nežinodami „leopardas“ ir „meška“ išlipo iš autobuso ir nusprendė, pasibaigus renginiui, palikti autobusą lopšelyje-darželyje. Personažai vaikų klausė, ar pažįsta kelio ženklus; juos rodant, vaikai daugumą jų įvardino. Renginį užbaigėme linksmu šokiu.

Edita Brazauskienė, Panevėžio lopšelio-darželio mokytoja metodininkė
Ina Dolgovaitė, mokytoja
Kristina Jankuvienė, vyresnioji meninio ugdymo mokytoja