Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena. 1988 m. rugsėjį žaliųjų bendrija „Atgaja“ ir „Sąjūdis“ surengė akciją „Baltijos apkabinimas“. Jos metu prie Baltijos jūros iš visos Lietuvos vyko žmonės ir gyva grandine susikibo rankomis, taip siekdami atkreipti dėmesį į kritišką Baltijos jūros ekologinę padėtį. Rankų vainikas nusitęsė ir per Latviją bei Estiją. Tuomet buvo nuspręsta pirmąjį rugsėjo savaitgalį visuomet švęsti Baltijos jūros dieną.
Į tradicinę Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos „Jaunųjų daujotukų“ išvyką prie jūros šiais metais vėl kvietė būrelio vadovė Esmiralda Butrimaitė. Mokiniai, besidžiaugdami rudenėjančia gamta, vaikštinėjo Palangos tiltu, grožėjosi fontanais, braidė kopomis, džiaugėsi auksinio smėlio pakrante ir jūros bangų ošimu. Būrelio vadovė vaikams pasakojo, kad Baltijos jūra jau laikoma viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje, todėl apie jos ekologinę būklę turėtume kalbėti vis daugiau. Į jos apsaugos ir švarinimo projektus įsijungė aštuonios Europos valstybės, tačiau jūra rūpintis turėtume ir mes. Svarbus kiekvieno Baltijos jūros regione gyvenančio žmogaus indėlis ar iniciatyva. Kad Baltijos jūra būtų švaresnė labai svarbu, jog kiekvienas jūrą lankantis poilsiautojas susirinktų šiukšles, neplautų automobilių šalia vandens telkinių ir nepiltų gyvajai gamtai pavojingų cheminių medžiagų.
Susikibę rankomis, džiaugdamiesi saulės atspindžiais vandenyje ir tardami pačius gražiausius linkėjimus jūrai, būrelio nariai paminėjo Baltijos jūros dieną ir jos metu rengiamą akciją „Baltijos apkabinimas“.

Jaunųjų žurnalistų būrelio narių inf.