Viskas prasidėjo nuo Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos bendruomenės labai aktyvaus įsitraukimo į Gamtosauginių mokyklų programą. Mokydamiesi atsakingo vartojimo, gimnazijos mokiniai – vieni ar kartu su savo šeimomis – rinko ir pridavė perdirbimui galybę baterijų, buities daiktų su elektronika, kiti rūpinosi paukštelių namais – inkilais, IIG klasės mokiniai miško atsodinimu, o kiek daug mūsų bendruomenės žmonių priėmė iššūkį gyventi sveikiau! Bet pavasariui vis energingiau braunantis į mūsų erdves, pamatėme, kad reikėtų ir aplinką susitvarkyti – juk vasara ne už kalnų!
„Kas – jei ne mes???“ – tokiu šūkiu pakviesti gimnazijos direktorės balandžio 30 dieną didžiulis būrys suaugusių ir vaikų, ginkluotų grėbliais, karučiais, maišais, susirinko Vytauto Didžiojo parke. Netrukus vyrų komanda su pjūklais patraukė ir į Jaunimo parką. Vadovauti ir nurodinėti darbų nereikėjo – patys susirinkusieji ėmėsi tokio darbo, kuris kiekvienam įveikiamas, ir dirbo nuoširdžiai ir atsakingai. Todėl patys nustebo, kiek galima daug nuveikti per 2,5 valandos! Vis dėlto, liko ką veikti dar ir visą kitą savaitę: kas vakarais, kas po pamokų – visi, kas norėjo pasidarbuoti, rado kelią į vieną ar kitą Darbėnų parką.
O, kaip sakoma, kas moka dirbti, tas moka ir linksmintis. Todėl gegužės 6 dieną ir sugužėjome į gimnazijos stadioną: ir darbais pasidžiaugti, ir muzikos, dainų pasiklausyti, ir pažaisti, ir, žinoma, pabendrauti. Renginio vedėjos IIIG klasės gimnazistės Audronė Dobrovolskytė ir Gabija Balsevičiūtė šmaikščia žemaitiška kalba pasakojo apie mūsų bendruomenės vienybę ir susitelkimą visiems darbams. O išvada logiška ir paprasta: buvo gerai – norim dar! Todėl stengsimės, kad akcija „Kas – jei ne mes???“ taptų tradicine!..

Darbėnų gimnazijos informacija