Šiuo ankstyvo pavasario metu vis dažniau pakeliame akis į dangų, suklūstame, sustojame, palydėdami žvilgsniu sugrįžtančius. Parskrendantys paukščiai džiugina krykštavimais, o jau įsikūrusieji – pavasarinėmis giesmėmis. Edukacinės veiklos „Čiulbėkit – ulbėkit“ metu Kretingos raj. Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę plačiau sužinoti apie mūsų krašto sparnuočius.
Nuotolinį užsiėmimą vedęs Šernas Bernas (mokytojas Robertas Žeimys) visus pakvietė į nuostabų gamtos ir paukščių pasaulį. Pasirodęs jau pagamintų ir naujų gyventojų belaukiančių inkilų apsupty, Šernas Bernas telefonu susisiekė su visas parkų, miškų ir sodybų naujienas žinančia Patarškute Šarkaite (bibliotekininkė Inga Mažeikiene). Šernas Bernas ir Pataškutė Šarkaitė susitarę dėl pagalbos, padedant vaikams susipažinti su Lietuvos paukščiais, suskirstė mokinius į dvi grupes – „Raudonųjų“ ir „Mėlynųjų plunksnų“. Tuomet nuotaikingoji Patarškutė Šarkaitė visus pakvietė dalyvauti viktorinoje. Popieriniai paukšteliai slėpė klausimus, kuriuos vaikai smagiai įveikė. „Mėlynųjų“ ir „Raudonųjų plunksnų“ grupės tarpusavyje varžėsi ir toliau. Šernas Bernas pateikė kitas užduotis – įvardinti paveikslėlyje esančius paukščius, atpažinti jų balsų pamėgdžiojimus, atspėti dėlionėje paslėptą sparnuotį bei patiems kuo greičiau sudėti pateiktas dėliones.
Šernas Bernas ir Patarškutė Šarkaitė džiaugėsi vaikų žiniomis apie paukščius. Tikėkimės, ir paukšteliai džiaugsis, kai vaikai juos kieme ar pievoje atpažins.

Robertas Žeimys,
Gamtosauginio komiteto pirmininkas