Mes, Kauno raj. Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė puoselėjame bioįvairovę ir žinome, jog vabalams taip pat reikia namų. Tad juos ir pastatėme! Vabzdžių nameliai gali būti ir tinkama buveinė ir puiki žiemavietė. „Žilvitukų“ bendruomenės sukurtas vabalų namelis-viešbutis padės vabzdžius privilioti, ir geriau juos pažinti tiek suaugusiesiems, tiek vaikams – tyrinėti, stebėti, rūpintis, ir, be abejo,  pagražino darželio aplinką. Kambarius vabzdžiams įkūrėme kiek įmanoma įvairesnius: naudojome medžių kaladėles, senus kelmus, šakas, šiaudus, kankorėžius, lapus, žieves, šiaudus, akmenukus, pagaliukus ir pan. Išsiaiškinome kodėl jiems reikia statyti namelius, kodėl reikia rūpintis vabaliukais, ne tik vasarą, bet ir žiemą. Šios veiklos rezultatas –  vaikai supras gamtoje vykstančio gyvenimo įvairovę ir svarbą, bus ugdomi pagarbos  gyvybei, aplinkos pažinimo ir saugojimo įgūdžiai.
Lapkričio mėn. minima Pasaulinė gerumo diena. Ją paminėjome ir mes: ankstyvą rytą „žvaigždelės“ pasklido po kiemą. Smagiai nusiteikę mažieji, mojuodami dideliais ir mažais grėbliais, kibirėliais ir karučiu, tvarkė darželio aplinką: grėbė paskutinius ant medžio likusios lapelius, pylė juos į karutį. Daugumai suaugusiųjų šis darbas atrodo nuobodus, o pulkui entuziastingai nusiteikusių vaikų, tai buvo puikiausia pramoga.
O kiek džiaugsmo vaikams suteikė ne tik pučiami lapai, kurie it šokte šoko, bet ir pasivažinėjimas pačiu karučiu…Taip „žvaigždutės“ paminėjo Pasaulinę gerumo dieną, tuo pačiu parodė dėmesį ir gerumą kitiems, mažomis rankelėmis atliko gerą darbelį, pagelbėjo darželio kiemsargiui.

Lina Nomeikienė,
Gamtosauginių mokyklų koordinatorė įstaigoje