2Trys Panevėžio miesto mokyklos: Beržų ir „Ąžuolo“ progimnazijos bei Gamtos mokykla, dalyvaujančios tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, nuolat bendradarbiaudamos, ieško vis naujų gamtosauginės veiklos būdų ir formų.
2017 m. spalio 24 d. Panevėžio gamtos mokyklos teritorijoje vyko bendras Panevėžio Beržų ir “Ąžuolo” progimnazijų bei Panevėžio gamtos mokyklos neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektų renginys “Draugystės laužas”. Nepabūgę pirmojo šaltuko, į renginį sugužėjo apie 70 mokinių, būrelis mokytojų ir mokyklų bendruomenių atstovų.
Pradžioje svečiai susipažino su Gamtos mokyklos gamtine aplinka, aplankė teritorijoje ir „Gyvūnėlių sode“ esančius gyvūnus, atnešė jiems lauktuvių.
„Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviai gamtos apsuptyje improvizuotoje dailės galerijoje pristatė savo piešinių parodą „Mano šeima“. Gamtos mokyklos būrelių „Gamtos kalba“, „Gamtos klasė“, „Gamtos mozaika“ mokiniai ir svečiai, susiskirstę į keturias komandas, entuziastingai dalyvavo įvairiapusėje veikloje: žaidė linksmus žaidimus, rungtyniavo estafetėse, grėbė lapus, susipažino ir bendravo su naujais draugais. Be abejo, buvo užduočių, skatinančių aplinkai draugišką elgesį: estafetėje „Teisingai išrūšiuok“ mokiniai įtvirtino praktinius atliekų rūšiavimo įgūdžius, o visų komandų sugrėbtų lapų „salelės“, prieš patekdamos į kompostą, buvo kūrybingai panaudotos judrioms sportinėms estafetėms.
Susitikimą baigėme prie laužo: skanavome lauže keptas bulves, vaišinomės mėtų arbata, dalinomės idėjomis ateičiai. Dvi valandas vykusi popietė neprailgo. Ji buvo smagi, turininga ir prasminga: suteikė naujų žinių, įgūdžių, džiugių emocijų bei įspūdžių. Tikime, kad mūsų bendrystė po Žaliąja vėliava taps tradicija ir tęsis ne vienerius metus.

 Valda Briedienė, Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė