PENTACON DIGITAL CAMERALapkričio  mėn. 18 – 26 dienomis minima Europos atliekų mažinimo savaitė. Ši tarptautinė akcija organizuojama daugumoje ES šalių, iš jų ir Lietuvoje.Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Pasvalio Svalios progimnazijos mokiniai, mokytojai, tėveliai ir kiti darbuotojai. Mūsų bendruomenei rūpi atliekų mažinimo ir tvarkymo reikalai, todėl mielai atsiliepėme į Aplinkos ministerijos kvietimą organizuoti renginius Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti. Šių metų šūkis – “Suteik naują gyvenimą“, t. y. ypatingas dėmesys skiriamas antriniam daiktų panaudojimui. Pagrindinis tikslas – skatinti moksleivius tapti socialiai atsakingais piliečiais, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką.
Savaitė prasidėjo žaliųjų marškinėlių akcija „Išsaugokime žemę“. Mokiniai dalijo lipdukus primindami, kad rūšiuodami atliekas, rinkdami makulatūrą mes išsaugome medžius, tausojame savo planetą Žemę. Visą savaitę klasėse vyko akcija „Surinktas popierius ne šiukšlė, bet žaliava“. Popieriaus rinkimo akcijoje dalyvavo 1 – 8 klasių mokiniai. Iš viso surinkta 1011,25 kg popieriaus. 59 kg makulatūros išsaugo vieną medį – taigi išsaugojome 17,37 medžių.
Lapkričio 24 d. vyko vyresnių klasių mokinių pamokėlės pradinukams ,,Rūšiuoji atliekas – saugai gamtą“. 5a klasės mokinės Ugnė Baronaitė ir Ineida Latvaitytė pravedė pamokėles 1a ir 1b klasių mokiniams. 3b klasės mokinius aplankė 7b klasės mokinys Domantas Vareika. Mokiniai pamokė mažuosius draugus, kaip reikia rūšiuoti atliekas, kodėl tai verta daryti.
Visą savaitę vyko kūrybinės dirbtuvės iš antrinių žaliavų, kurioje mokiniai pasitelkę savo vaizduotę eksponavo įvairiausius darbelius. Parodos idėja – paminėti Europos atliekų mažinimo savaitę ir parodyti, kad ir iš antrinių žaliavų galima sukurti puikius ir meniškus žaislus, dekoracijas, ekspozicijas, mokymosi priemones – tikrai pasiteisino. Kadangi artėja šv. Kalėdos, nutarėme pasidaryti šioms šventėms dekoracijas, papuošimus. 5b klasės mokiniai gamino barškučius iš atliekų, 2 – 4 klasių pradinukai lankstė iš senų žurnalų eglutes, kurias kūrybiškai papuošė ir prikėlė naujam gyvenimui. 1a, 1b ir 3a klasės mokiniai pagamino kolektyvinius darbus iš buitinių atliekų. Dailės studijos būrelio narių originalios eglutės iš gamtinių medžiagų. Nuostabaus grožio eglutės puošia visos mokyklos koridorių palanges.
Visą mėnesį šiai akcijai 2a ir 4a pradinukai rinko dėžučių, sulčių, limonado pakuotes, tualetinio popieriaus ritinėlius ir kitus nebereikalingus daiktus. Iš jų pagamino įvairius kūrybinius darbus: robotus, boružes, bites, masažo pėdas, choro daininikus ir kt.
Literatūriniai darbeliai, sukurti 6a ir 7b klasių mokinių (mokytoja V. Virbickienė), 2a ir 2b (mokytojos L. Žukauskienė ir J. Balčiūnaitė) apie mūsų žaliąją gamtą, šiukšlinimą, atsakingą elgesį gamtoje buvo patalpinti mokyklos stende „Saugokime gamtą“.
Visos klasės , dalyvavusios akcijoje, buvo apdovanotos padėkos raštais. Aktyviausios klasės gavo kamuolius, raketes, šaškes.

Renginio organizatorės Lina Žukauskienė, Dalia Kruopienė