20171126_183417-COLLAGEPanevėžio lopšelio darželio „Draugystė“ bendruomenė prisijungė prie Europos Sąjungos organizuojamos Atliekų mažinimo savaitės. Jos tikslas – teikti informaciją visuomenei, kaip keičiant įpročius galima taupyti išteklius ir mažinti atliekų kiekį. Šių metų šūkis – ,,Suteik naują gyvenimą“.
Lapkričio 20 – 24 savaitė prasidėjo skelbimų rašymu ir kvietimu atsakingai vartoti, rūšiuoti ir perdirbti atliekas. Darbuotojai, vaikai ir tėvai aktyviai įsijungė į žaislų, rankdarbių, ugdymo priemonių gaminimą. Grupėse vyko pokalbiai su vaikais apie tai, kas yra antrinės žaliavos, kodėl jas reikia rūšiuoti ir perdirbti, ką galima iš jų pagaminti. „Varliukų“ ir „Kačiukų“ gr. vaikai žiūrėjo filmuką „Kaip rūšiuoti atliekas?“ „Boružiukų“ gr. pasigamino atliekų rūšiavimo konteinerius.
Grupėse nuolat vyko kūrybinis procesas: plastikiniai buteliai virto lėlėmis, lesyklėlėmis, žaislais, tualetinio popieriaus ritinėliai – gyvūnais, dovanų dėžutėmis, ugdymo priemonėmis, vienkartinės lėkštelės – įdomiais gyvūnais, stikliniai buteliai – vazomis, stiklainiai – žibintais. „Varliukų“ , „Paukštelių“ ir „Kiškučių“ gr. įsikūrė kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose kartu su tėveliais, vaikai kūrė naujus daiktus. „Varliukų“ gr. – senius besmegenius iš šampūno buteliukų grupės puošimui, „Paukštelių“ gr. tėveliai pagamino žaisliukus eglutei iš kamštelių, „Kiškučių“ gr. tėveliai ir vaikučiai sukūrė kolektyvinį darbą „Mergaitė iš laikraščių“.
Įstaigos salė prisipildė netradiciniais eksponatais: žibintais, vazomis, gėlėmis, mašinomis, muzikos instrumentais, dėžutėmis, lesyklėlėmis, ugdymo priemonėmis. Gaminant panaudota įvairių antrinių žaliavų. Paroda buvo nuolat papildoma vaikų sukurtais daiktais.
Savaitės pabaigoje vyko „Varliukų“ ir „Kačiukų“ gr. viktorina „Rūšiuoju – vadinasi galvoju“. Svečiuose apsilankė „Išmanusis robotukas“, kurį kartu su auklėtoja Egle sukūrė „Varliukų“ gr. vaikai. Ugdytiniai atliko daug linksmų užduočių, kaip atsakingai ir teisingai rūšiuoti, ką galima pagaminti iš įvairių nebereikalingų daiktų, deklamavo eilėraščius apie spalvotus konteinerius. Vyko „Mainų mugės“. „Peliukų“ gr. mamytės mainėsi vaikų drabužėliais, namų apyvokos daiktais. „Varliukų“ gr. vaikai patys mainėsi, dovanojo vienas kitam žaisliukus, knygutes. Net ir patys mažieji „Paukštelių“ gr. vaikučiai mainėsi pliušiniais žaisliukais.
Smagu buvo keistis ir dovanoti jau nenaudojamus daiktus, žaislus, įsigyti patinkančius.
Šio renginio metu vaikai ne tik išmoko pasigaminti daiktų iš atliekų, bet ir sužinojo, kad dalintis ir dovanoti vienas kitam yra naudinga ir malonu. Visos šios savaitės metu bendruomenės nariai ir vaikai įgijo praktinių žinių ir gebėjimų apie išteklių vartojimo mažinimą, atsakingą atliekų rūšiavimą ir perdirbimą.

Daiva Margelienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Eglė Adomaitienė , auklėtoja metodininkė