Balandžio mėnesį Panevėžio gamtos mokykla tradiciškai kvietė švietimo įstaigų bendruomenes prisijungti prie aplinkos tvarkymo akcijos „Pas mus gražu – bus dar gražiau“. Ja siekiama skatinti tvarkytis ne tik savo aplinkoje, bet ir nelikti abejingiems tam, kas vyksta už teritorijos ribų. Taip pat siūlėme rastas šiukšles ne tik surinkti, bet  jei įmanoma, išrūšiuoti į specialius rūšiavimo konteinerius. 
Džiaugiamės, kad prie akcijos prisijungė tiek daug Panevėžio gamtos mokyklos mokytojų bei jų ugdytinių, kurie tvarkė aplinką įvairiose Panevėžio vietose: būrelio „Smalsuolės boružėlės“ vaikai rinko šiukšles už darželio tvoros. O jų rado pilną maišą. Vėliau šiukšles išrūšiavo į joms skirtus konteinerius: popierių, plastiką ir stiklą. Mokytoja D. Zakarauskaitė kartu su vaikais keliavo į Skaistakalnio parką ir ten, deja, rado nemažai šiukšlių. Liūdina tai, kad žmonės ateidami pasigrožėti gamta ir pasivaikščioti parke vis dar elgiasi neatsakingai ir teršia aplinką.  
„Rasos lašelio“ mažieji gamtos mylėtojai rinko šiukšles už Žemynos” progimnazijos tvoros. „Gamtos klasė“ ir „Jaunieji ekologai“  būrelių nariai švarino aplinką už Gamtos mokyklos teritorijos ribų.
Skatindami dalyvauti akcijoje „Pas mus gražu – bus dar gražiau“ siekiame skleisti ugdytiniams aplinkosaugos ir  pilietiškumo idėjas, mokome kaip gali kiekvienas prisidėti prie taršos ir žalos mažinimo gamtai.

Dovilė Šablinskienė,
Gamtos mokyklos metodininkė