Kai už lango auksinis ruduo, o po kojomis daug įvairių spalvų, dydžių ir formų lapų, taip ir norisi su jais pažaisti. Todėl spalio mėn. 22 dieną Alytaus Vidzgirio progimnazijoje buvo vykdoma jau tradicija tapusi Pasaulinė veiksmo ir socialinės veiklos diena „Kur iškeliauja rudeniniai lapai?“.
Šios dienos tikslas – skatinti aplinkosauginį švietimą, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, didinti mokyklos bendruomenės kūrybiškumą ir iniciatyvumą, tobulinti kompetencijas aplinkos apsaugos srityje, kaip teisingą nereikalingų daiktų panaudojimą savo aplinkoje, skatinant gamtai palankų gyvenimo būdą, kuriant tvarias mokyklos erdves.
Akciją „Švari aplinka – švari galva“ pradėjome ankstų spalio mėn. 22-osios dienos rytą.
PUG – 8 klasių mokiniai, klasių auklėtojos ir visi mokytojai tvarkė kabinetus ir greta esančias erdves.
Nuo 10.00 val. pradinukai dalyvavo tulpių sodinimo akcijoje „Po tulpę mokyklai“, o 5 – 8 klasės – mokyklos aplinkos švarinimo akcijoje ,,Nemesk – pakelk“. Po to buvo vykdoma kūrybinė veikla „Rudeninių lapų žaismas“. Sukurti darbai nukeliavo į organizuojamą parodą mokyklos pirmo aukšto fojė.
Šios akcijos metu mokiniai, atlikdami socialinę veiklą, mokėsi darbinių įgūdžių, bendravimo.

Marytė Narmontienė, klasės auklėtojų metodinės grupės pirmininkė
Neringa Babijonienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui