IMG_02Radviliškio raj. Alksniupių pagrindinėje mokykloje lapkričio mėn. 13-24 d. vyko akcija „Šiluma letenėlėms: 2017 ruduo-žiema“. Jos iniciatorius – labdaros ir paramos fondas „Lietuva – gyvūnams“. Šios akcijos tikslas  – įtraukti kuo didesnį Lietuvos mokyklų skaičių ir vaikų pagalba pasiūti kuo daugiau guoliukų gyvūnams gyvenantiems prieglaudose. Kaip yra žinoma, guoliai prieglaudose labai greitai susidėvi, todėl juos reikia dažnai keisti, o naujų guolių pirkimas prieglaudoms yra tikra prabanga. Akcijos metu mokyklos bendruomenė aukojo senus megztinius, pagalvėles, antklodes, kitas reikalingas medžiagas guolių gamybai. Kaip siūti, buvo pateikta video medžiagoje, kurią demonstravo klasių auklėtojos, rodyta pertraukų metu, įkelta į mokyklos veidaknygę. Vieni mokiniai darbavosi bendrai abu penktadienius po pamokų su gamtosaugininkais, kiti – siuvo namuose. Viso dalyvavo 43 mokiniai iš 2 – 10 klasių, pagaminta 51 guoliukas. Šia akcija mūsų mokykla prisidėjo ir prie Europos atliekų mažinimo savaitės, kuri buvo skelbiama lapkričio 18-26 d. Šiais metais dėmesys buvo skirtas antrinių žaliavų pakartotinam naudojimui. Šios akcijos metu antrinės žaliavos panaudotos tikrai tikslingai ir naudingai.
Gruodžio 9 d. beveik visi akcijoje dalyvavę 3 klasės mokiniai, keturi 2 klasės mokiniai ir keturios vyresnės mergaitės, padariusios daugiau nei vieną guolį, vyko į Šiaulius. Pirmiausia aplankė prieglaudos „Šiaulių letenėlė“ padalinį, esantį Zokniuose. Čia gyvena virš 20 katinų. Daugelis iš jų buvo paglostyti, pašukuoti ar bent pakalbinti ir nufotografuoti. Mokiniai išklausė čia dirbančių savanorių pasakojimus, matė itin nusilpusią katytę, stiprinamą lašelinių pagalba. Mokinė Evelina Jermalavičiūtė išsirinko baltą katytę Pūgą, kurią pasveikusią pasiims į namus. Mokiniai prieglaudai padovanojo pusę pagamintų guoliukų, dvylika eurų ir šiek tiek maisto. Atsisveikinus su maloniai pabendravusiais savanoriais, mokyklinis autobusiukas pasuko į kitą prieglaudą.
Šiaulių gyvūnų globos namuose, mokinius pasitiko skubanti direktorė. Mašinoje jau laukė katinas, kuriam reikalinga skubi medicininė pagalba. Čia dirbantys gyvūnų prižiūrėtojai aprodė prieglaudą, pasidalino rūpesčiais ir džiaugsmais. Džiugu, kad prieglauda plečiasi, gyvenimo sąlygos gerėja. Jau per metus matyti pokyčiai: atsinaujinęs katinų kambarys su erdviu aptvaru, statomi nauji aptvarai šalia esančiame parke. Per 15 gyvavimo metų ši prieglauda išgelbėjo 9700 gyvybių. Liūdna, kad išmetamų į gatvę gyvūnų nemažėja. Vis dažniau pasitaiko ir veislinių šunų. Gatvėje rastas jaunas ir nedrąsus vokiečių aviganis, taip pat dar visai jaunutis haskis. Šeimininkai taip ir neatsiliepė…
Mokiniai pasidžiaugė dviem prieglaudoje esančiais mažais šunyčiais. Mus pasitiko dvi senos pažįstamos: Tina ir Mirta. Kada buvome prieš metus, Mirta buvo po sunkios operacijos. Tinos nepažinti – dvigubai storesnė! Šioje prieglaudoje mokiniai paliko likusius guoliukus, dvidešimt eurų ir taip pat maisto.
Sakoma, kad žmogus, mylintis gyvūnus, yra geras žmogus. Tikime, kad šie, akcijoje dalyvavę mokiniai, tokiais išliks visą gyvenimą.

Jurgita Beklešovienė,
Gamtosaugininkų būrelio vadovė