Lapkričio mėn. 19–27 d. Europos šalyse – Europos atliekų mažinimo savaitė. Aštuntus metus skaičiuojanti iniciatyva šiemet skirta pakuočių atliekų susidarymo prevencijai. Šia proga Kauno moksleivių aplinkotyros centras š. m. lapkričio mėn. 22 d. organizavo šventinį renginį madų šou – ,,Naujas daiktų gyvenimas“. Renginio metu būrelių moksleiviai pristatinėjo pačių kurtus drabužius ir aksesuarus iš antrinių žaliavų: plastiko, popieriaus likučių, įvairių pakuočių, audinių atraižų, maišų. Pagrindinis renginio tikslas – skatinti moksleivius tapti socialiai atsakingais piliečiais, mažinti pakuočių naudojimą bei domėtis antrinių medžiagų panaudojimu. Renginio metu veikė dekupažo dirbtuvėlės, kuriuose moksleiviai atnaujino pasirinktus nusidėvėjusius daiktus, ar tuščias pakuotes – gamino pieštukines bei dėžutes. Moksleiviai įgijo praktinių žinių apie atliekų rūšiavimo svarbą ir pakuočių mažinimo galimybes.

M. Mažintienė,
Kauno moksleivių aplinkotyros centras