201802Vasario mėn. 20 d. Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ trijų priešmokyklinių grupių ugdytiniai susirinko į salę padiskutuoti apie juos supančią gamtą. Vaikai minė mįsles, žaidė žaidimus, dėliojo žodžius „Gamta visų namai“, klausėsi draugų deklamuojamų eilėraščių, rūšiavo atliekas, aiškinosi per kiek laiko jos suyra. Vaikai diskutavo, kodėl negalima deginti žolės, ar genys stuksendamas kenkia medeliui, kodėl negalima ardyti skruzdėlynų? Vaikams ypač patiko atlikti „Žaliojo tyrėjo“ užduotis kompiuteryje.
Siekiant išsiaiškinti laimėtojus, už kiekvieną teisingą mintį ar atsakymą priešmokyklinukai dėjo akmenėlius į savo krepšelį, skaičiavo, kurie daugiau jų surinks. Pasibaigus viktorinai, vaikai, išėję į laukų, į paukščių lesyklas pabėrė trupinėlių ir nukeliavo prie upės lesinti ančių.Vasario 27 dieną jie visi dalyvaus lopšelyje – darželyje paskelbtoje „Baltojo bado akcijoje“.

Vida Barinova, priešmokyklinio ugdymo pedagogė