pixiz-17-02-2018-18-36-31Kas nuoširdžiausiai gali išreikšti savo meilę tėvynei? Žinoma, kad – vaikai! Mūsų, Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje, „Širdukų“ ikimokyklinės grupės vaikučiai ir auklėtojos nutarė prisijungti prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Sugalvojome pasiūti 100 paukštelių, plasnojančių trispalviais sparneliais ir papuošti jais Mokyklos kieme augantį patį gražiausią medelį. Paukštelius siuvo „Širdukų“ grupės vaikučiai, tėveliai, seneliai, broliukai ir sesutės. Įtraukėme visą Mokyklos bendruomenę: pedagogus, darbuotojus, neįgaliųjų grupės vaikus bei specialiosios lavinamosios klasės mokinius. Džiaugiamės, nes pajutome, kad ši idėja visiems patiko. Visi noriai ir su užsidegimu siuvo paukštelius.
Esame gamtosauginė mokykla ir žinome, kaip svarbu rūpintis miškais, gyvūnais, grąžinti aplinką bei tausoti gamtos resursus. Norėdami priminti visiems kokia graži ir nuostabi mūsų tėviškės gamtą, mes puikiai paminėjome Lietuvos atkūrimo šimtmetį – dovanodami tėvynei 100 paukštelių. Tai – šauni gimtadienio dovana.
Laukdami Lietuvos gimtadienio „Širdukų“ grupės vaikučiai puošė ir dabino savo grupę gražiausiais kūrybiniais darbeliais: trispalviais medeliais, gėlėmis, vėliavėlėmis, širdelėmis… Na, o koks gi gimtadienis be vaišių? Vaikai, kartu su auklėtojomis gamino trispalvį žele desertą. Buvo ne tik gražu, bet ir labai skanu!
„Širdukai“ Lietuvos gimtadienį paminėjo ne tik išradingai, bet ir linksmai. Daugiausiai smagių emocijų vaikams sukėlė baigiamoji Lietuvos šimtmečiui skirta pramogėlė – 100 balionėlių paleidimas į dangų. Pripūtėme 100 mažų balionėlių, pririšome prie trispalvės juostelės, kurią į dangų nuskraidino trispalvių helinių balionų puokštė. Balionai kilo į dangų, kartu nunešdami vaikučių šiltus sveikinimo žodelius: „Su gimtadieniu – žolyte, su gimtadieniu – medeli, su gimtadieniu – paukšteli, su gimtadieniu – LIETUVA!“ 

Inga Krikštanienė,
Gamtosauginių mokyklų koordinatorė Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje