Sausio 23 d. Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ „Drugelių“ ir „Žirniukų“ grupėse vyko edukacinė veikla ,,Muilo gamyba“ (pagal Erasmus+ projektą „Tasarla Ogren“ Nr. 2019-1-TR01-KA229-077340_5“). Edukacinę veiklą organizavo ,,Eko žvakės“ pedagogės Justina ir Aurelija.
Šios veiklos metu darželinukai išmoko ne tik kūrybiškai maišyti ir derinti spalvas, bet ir kaip tikri muilo gamybos ekspertai kūrė savo muilo ornamentus. Grupės kvepėjo braškėmis, citrinomis, melionais, nes savo muiliukus vaikai „gardino“ kvapiaisiais eteriniais aliejais, dekoracijoms naudojo kmynų, čiobrelių, aguonų sėklytės. Muilo gamybos metu vaikai įtvirtino turimus higienos įgūdžius, prisiminė, kodėl svarbu plauti rankas su muilu, lavėjo jų smulkioji motorika.
Ikimokyklinukai sužinojo kaip prausėsi karaliai ir jų damos viduramžiais, kada atsirado toks muilas, kokį naudojame dabar. Pasigaminę švelnius, mėgstamų spalvų muiliukus, vaikai galės išbandyti juos namuose ir išmuilinti visą šeimą.

Darželio inf.