Kovo mėn. 22 – oji Pasaulinė vandens diena. Vanduo yra būtinas gyvybei. Netgi teigiama, kad gyvybė Žemėje kilo iš vandenyno. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Mes galime džiaugtis, kad mūsų namus vandentiekiu pasiekia saugus ir skanus vanduo. Todėl Milikonių progimnazijos gamtosaugininkai vandens dienai paminėti surengė akciją ,,Gerkime vandenį iš čiaupo‘‘. Mokykloje ilgosios pertraukos metu jie siūlė visiems bendruomenės nariams paragauti vandens iš čiaupo ir įsitikinti, kad pastarasis tikrai skanus. Gerdami vandenį iš čiaupo, mažiname plastikinių pakuočių kiekį, kurių perdirbimui naudojama energija, o ją gaminant teršiamas oras. Taigi, gerdami vandenį iš čiaupo, prisidedame prie klimato kaitos mažinimo.
Ketvirtokai parengė skaidres tema ,,Vanduo – gyvybės šaltinis‘‘ ir pristatė pradinėse klasėse. Pasidalino įdomiais faktais apie vandenį. Per savo gyvenimą žmogus išgeria apie 70 tonų vandens. Mes geriame tą patį vandenį, kurį prieš milijonus metų gėrė dinozaurai. Taip yra dėl vandens apytakos rato. Kai vanduo semiamas iš šulinio kibiru, vienas žmogus per parą sunaudoja apie 25 – 40 litrų vandens. Bute, kur vanduo bėga iš čiaupo, vienas žmogus sunaudoja apie 200 litrų. Jeigu iš čiaupo maža srovele tekės vanduo, tai per parą išbėgs iki 500 litrų. Jei nesandarus tualeto bakelis, tai per parą išbėgs iki 1500 litrų vandens. Jei Žemė nustotų suktis, visas vanduo susitelktų ašigaliuose.
Vandenį reikia gerti kasdien, tai suteiks sveikatos, žvalumo. Mažieji lektoriai priminė, kad reikia gerti vandenį prieš valgį, prieš treniruotę, vos atsikėlus po nakties miego. Pradinukai savo žinias pritaikė spręsdami kryžiažodį apie vandenį. Iš lektorių galėjo sužinoti tik vieną atsakymą. Greičiausiai išsprendusieji atsigėrė gardaus vandens su citrina.

Biologijos mokytoja Genovaitė Zimnickienė