Kasmet, spalio 4 dieną, pažymima Pasaulinė gyvūnų diena. Panevėžio lopšelio – darželio „Draugystė“ „Varliukų“ ir „Peliukų“ grupės pakvietė paminėti Pasaulinę gyvūnų dieną, paaukoti maisto beglobiams gyvūnams. Visa lopšelio darželio ,,Draugystė“ bendruomenė: vaikai ir tėveliai, darbuotojai, gausiai aukojo maistą, kraiką ir kt. priemones beglobiams gyvūnams. Maistelio ir kitų reikalingų priemonių suaukota tiek, kad spalio 9 dieną, vykstant į Panevėžio gyvūnų globos draugiją, reikėjo ne tik nešti, bet ir vežti karučiu.
Linksmai nusiteikę „Varliukų“ ir „Peliukų“ gr. vaikai ir mokytojos, su gausybe dovanų atvyko į Panevėžio gyvūnų globos draugiją. Čia vaikus ir ugdytojas pasitiko savanoris Justinas. Justinas papasakojo, kaip šioje gyvūnų globos draugijoje atsiranda šuniukai ir kačiukai, kaip juos prižiūri, gydo, maitina, linksmina, kiek laiko gyvūnai čia gyvena. Vaikai apžiūrėjo visus šuniukus, juos kalbino, vieną draugiškai nusiteikusį, net galėjo paglostyti. Apsilankė ir moderniame kačių voljere, kalbino katytes ir kačiukus pro langą, nes jau oras vėsus ir kačių nebeleidžia į lauką.
Pasidžiaugę gyvūnais, sužinoję daugiau apie gyvūnų globą, priežiūrą, grįžome į darželį. Vaikai parsivežė daug įspūdžių, pasakojo kitų grupių vaikams ir tėveliams. Ir visi labai norėjo parsivežti namo šuniuką ar kačiuką. Vaikai suprato, kad gyvūnai mūsų draugai, pagalbininkai, šeimos nariai. Jie turi būti mylimi, nejausti alkio, troškulio, baimės, skausmo. Meilė ir pagarba gyvūnams turi būti skiepijama nuo vaikystės.

Eglė Adomaitienė,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja – metodininkė